Čtete text rubriky Blogy a komentáře. Jedná se názor autora, který se nemusí shodovat s postojem redakce.
Jak poznám, že mám anorexii? Co šíleného se anorektičkám honí v hlavě? A proč není dobré anorektičku do jídla nutit? Uslyšíte v podcastu Stop anorexii, který si klade za cíl nahlížet na poruchy příjmu potravy jinak - bez klišé a stereotypů.
„Pokud si kladete otázku, zda se vás mentální anorexie týká, nejspíš se vás týká. Nemocný bývá často ten úplně poslední, kdo si připustí, že má problém," upozorňuje Markéta Hamerníková, autorka projektu Stop anorexii.
Pro nemocné a jejich okolí je typické, že si o poruchách příjmu potravy začnou vyhledávat více informací. Prohledávají internet, půjčují si knihy na toto téma a hledají příběhy dalších anorektiček. Hledají cestu, jak z toho ven, nebo si v nemoci naopak libují. Nebo ji popírají, protože si na anorektika/anorektičku nepřipadají dost hubení.
Podcast Stop anorexii se na poruchy příjmu potravy snaží nabídnout nový pohled, proto nečekejte hesla, kterých je plný internet – jaké BMI je podváha a o tom, jak anorektičky v krátké době radikálně zhubly.
„Pojďme se spíš podívat na to, co nemocní můžou cítit, protože to, co v anorexii prožívají, je naprosto šílená smršť často i protichůdných myšlenek," upozorňuje Markéta Hamerníková. Díl podcastu s názvem Mám anorexii? je dostupný na Spotify, Apple Podcasts, Youtube nebo na www.stopanorexii.cz.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.