Počasí dnes13 °C, zítra15 °C
Sobota 2. března 2024  |  Svátek má Anežka
Bez reklam

Státní veterinární správa spustila novou databázi ztracených psů

Státní veterinární zpráva spustila na svém webu celostátní Databázi ztracených a nalezených psů. Můžou do ní přidávat jak nálezci opuštěných psů, tak i majitelé ztracených mazlíčků. Jedná se o dočasnou náhradu centrálního registru psů.

Jedná se o platformu, kde je možné sdílet na jednom místě informace o nalezených a ztracených psech a usnadnit jejich navrácení majiteli. Přidávat informace můžou sami občané, ale i útulky a městská policie.

Rozhodli jsme se zřídit na svém webu databázi, do níž budou moci chovatelé během několika minut jednoduše zadat údaje o svých ztracených psech a naopak útulky, městští či obecní strážníci či jiní nálezci zde budou moci sdílet informace o nalezených psech. Na rozdíl od některých soukromých registrů bude aplikace fungovat zcela zdarma,“ uvedl ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

Aplikace by měla dočasně nahradit centrální registr psů, který má vzniknout od roku 2022.

Vložení informace o ztrátě nebo nálezu psa je velmi jednoduché. Stačí použít stručný formulář na samotném webu. Stačí použít tlačítko „Přidat psa“. Ve formuláři je nutné specifikovat, zda se jedná o ztrátu nebo nález, plemeno psa či stručný popis, číslo čipu (popř. tetování), místo a datum ztráty/nálezu, jméno majitele resp. nálezce, kontakt, fotografii psa a případně další informace formou poznámky. Povinné údaje jsou označené hvězdičkou. Všechny uvedené údaje mají za cíl propojit majitele psa a případného nálezce. Vložené oznámení se začne v seznamu ztracených a nalezených psů zobrazovat až po potvrzení prostřednictvím odkazu, který oznamovatel obdrží e-mailem. Potvrzené oznámení o ztrátě/nálezu psa bude zveřejněno po dobu 10 kalendářních dnů, pokud je oznamovatel nesmaže dříve, nebo je naopak neprodlouží na dalších 10 dnů.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky psi, útulek, nalezení, ztráta, databáze, pes, Státní veterinární správa České republiky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Státní veterinární správa spustila novou databázi ztracených psů  |  Život & styl  |  Drbna  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.