Olomoucký kraj se nepřipojí k vládní iniciativě dvou dnů volna pro své zaměstnance, kteří se nechali očkovat proti koronaviru. O dvou dnech volna pro zaměstnance státních organizací rozhodla v neděli vláda a vyzvala k tomu i kraje a další zřizovatele.
Na tom, že hejtmanství nebude po čkování udělovat svým zaměstnancům volno, se shodlo vedení kraje.
"Tento vládní návrh není systémový a vyvážený, řeší pouze státní zaměstnance. Technicky je řešen opět nesystémově, jednorázovým navýšením počtu dnů takzvaného indispozičního volna známého také pod anglickým názvem sick days," objasnil důvody hejtman Josef Suchánek (Piráti a STAN).
Pracovníci Krajského úřadu Olomouc mají standardně pět dnů sick days, což je podle hejtmana nejen dostatečné, ale toto volno je určené a použitelné přesně pro podobné případy, jako je očkování.
"O tomto rozhodnutí jsme informovali také krajské příspěvkové organizace. Zároveň je však naším stanoviskem ke stejnému postupu nezavazujeme, plně respektujeme kompetence vedení těchto organizací," dodal Suchánek.
Dva dny volna na očkování nedá svým zaměstnancům ani město Olomouc. "Magistrát nezaměstnává státní zaměstnance, takže se nás to netýká," uvedla mluvčí magistrátu Radka Štědrá.
Například Prostějov o dvou dnech volna ještě nerozhodl. "Výzvu vedení města zaznamenalo, ale zatím žádné rozhodnutí nepadlo," sdělila mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová.
Pondělí, 2. srpna 2021, 19:59
Dva tisíce lidí se od minulého týdne nechalo naočkovat proti koronaviru v očkovacím místě v olomoucké Šantovce, které nabízí vakcinaci bez registrace. Lékaři vyzývají zájemce, pokud nechtějí čekat ve frontě, ať raději přijdou během dne.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.