Počasí dnes27 °C, zítra30 °C
Sobota 20. července 2024  |  Svátek má Ilja

Kohoutům chyběla na půdě Pirátů odvaha

Úvod baráže o extraligu se hokejistům Olomouce nepovedl. V Chomutově prohráli 1:3, když jediný gól hostujícího týmu zaznamenal na konci druhé třetiny Matěj Pekr. Domácí Piráti se prosadili dvakrát už v úvodní části a jejich náskok jistil v 54. minutě Gajovský.

Utkání se nám nepovedlo,“ uznal olomoucký trenér Petr Fiala, podle něhož hráči nepodali optimální výkon. "Byli jsme slabší jak v útoku, tak v obraně. S jiným výsledkem jsme nemohli počítat. S takovým výkonem nemůžeme chtít bodovat,“ dodal kouč.

Kohouti nebyli důrazní a během celého zápasu vyslali na domácího brankáře Růžičku pouze devatenáct střeleckých pokusů. „Udělali jsme dvě hloupé chyby, které soupeř potrestal. Pak jsme zalezli a přestali si věřit na puku. I když se hra časem vyrovnala, na otočení výsledku to bylo málo,“ hodnotil utkání útočník Roman Rác. „Musíme dávat více gólů. Na jeden vyhrajeme možná jeden zápas,“ uvědomuje si ofenzivní hráč Olomouce.

Baráž pokračuje už v pátek, kdy se Kohouti představí na půdě Mladé Boleslavi. „Musíme být odvážnější,“ prohlašuje před duelem trenér Fiala. (kp)

Štítky SK Sigma Olomouc, Piráti Chomutov, Matěj Pekr, Petr Fiala, Roman Rác, FK Mladá Boleslav