Počasí dnes26 °C, zítra24 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Kvůli opravám u Velkomoravské se změní trasy autobusů. Jiný provoz bude také o Velikonocích

Kvůli uzavírce nájezdových a sjezdových ramp z ulice Velkomoravská v Olomouci do ulic Babíčkova a Holická se změní provoz některých autobusových spojů. Změny v MHD nastanou také za týden o velikonočních svátcích.

Opravy živičného povrchu nájezdových a sjezdových ramp z ulice Velkomoravské na ulice Babíčkova a Holická budou probíhat od soboty 1. dubna do úterý 11. dubna. Uzavírka ovlivní provoz autobusových linek číslo 12, 19, 51 a 52.

"Linky číslo 12 a 19 budou provozovány podle výlukových jízdních řádů a budou vedeny obousměrně mezi zastávkami Zenit a Vejdovského ulicemi Velkomoravská – Rooseveltova – Polská – 17. listopadu – tř. Kosmonautů. Zastávka Velkomoravská směr U Teplárny bude nahrazena zastávkou Za Poštou směr Rooseveltova, zastávka Vejdovského směr U Teplárny bude nahrazena zastávkou Vejdovského pro linku číslo 13 na třídě Kosmonautů. Zastávky U Teplárny nebudou linkami číslo 12 a 19 obsluhovány," přiblížila změny mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Anna Sýkorová.

Linky číslo 51 a 52 pojedou mezi zastávkami Velkomoravská a U Teplárny ulicemi Velkomoravská – Švýcarské nábřeží – komunikace kolem parkoviště Šantovka – Šantova – Witgensteinova - Babíčkova - Holická. Podrobnosti a výlukové jízdní řády jsou dostupné na webu dopravního podniku

Omezení provozu o Velikonocích

MHD v Olomouce bude omezena také v době Velikonoc. Ve čtvrtek 6. dubna nebudou kvůli velikonočním prázdninám jezdit posilové školní spoje. Změna se dotkne sedmi autobusových linek číslo 11, 13, 15, 17, 20, 21 a 31.

"V pondělí 10. dubna bude z důvodu zákona o prodejní době v maloobchodě ve vybraných svátcích omezen provoz linek číslo 16, 25 a 27. Linka číslo 16 nebude obsluhovat zastávky Okružní, Nová Ulice, Centrum Haná a bude všemi spoji ukončena na zastávce Tabulový vrch. Linka číslo 25 nebude zajíždět na zastávku Kaufland a bude všemi spoji ukončena na zastávce Hlavní nádraží. Linka číslo 27 nebude provozována," uvedla mluvčí.

Podrobné informace budou na dpmo.cz.

Příjezd do Horky zavře na čtyři měsíce oprava. Uzavírka omezí i autobusy MHD

Od poloviny března se rozběhne v Horce nad Moravou čtyřměsíční oprava silnice a inženýrských sítí na hlavní příjezdové komunikaci od Olomouce. Uzavírka se dotkne nejen motoristů a místních obyvatel, ale také dvou linek městské hromadné dopravy....

Další změny v MHD v Olomouci

Změny jízdních řádů se kromě toho od 1. dubna dotknou i dalších autobusových spojů číslo 10, 24 a 42. Jde o úpravy dopravní obslužnosti a reakce na podněty cestujících a firem z Olomouce. 

"U linky číslo 10 z důvodu častého zpožďování dochází u vybraných spojů k prodloužení jízdní doby. Spoj ze zastávky Povel, škola v 6:09 je nově veden již ze zastávky Okružní v 6:02. Linka je vedena dle nového jízdního řádu. U linek číslo 24 a 42 dochází k časovým posunům u vybraných spojů a linky jsou vedeny podle nových jízdních řádů," sdělila mluvčí dopravního podniku.

Nové jízdní řády a podrobné informace jsou na webu dopravního podniku.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Dopravní podnik města Olomouce

Štítky Velikonoce, Olomouc, jízdní řád, změna, městská hromadná doprava, dopravní společnost, Zenit, Kaufland, Šantovka, Tabulový vrch a.s.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.