Obecně prospěšná společnost Živá paměť ve spolupráci s fotografkou Janou Stachovou pořádá putovní výstavu portrétních fotografií. Výstava se zaměřuje zejména na lidi, kteří byli pronásledovaní v období druhé světové války.
Slavnostní vernisáž expozice s názvem Paměť tváře / Tváře paměti … nejen nuceně nasazených se uskuteční v pondělí od 17 hodin v Komunitním centru pro válečné veterány. „Nedílnou součástí výstavy je beseda u kulatého stolu na téma Aktuální životní situace obětí nacismu v České republice,“ vysvětlil v tiskové zprávě ředitel společnosti Pavel Voves. Beseda má proběhnout ve středu dalšího týdne.
Zahájení výstavy se krom zástupců Živé paměti zúčastní i fotografka Jana Stachová. Ta pořídila vystavované fotografie v letech 2008 a 2009. Jejím cílem bylo přiblížit osobní rovinu utrpení, které lidé zažívali za druhé světové války.
Neděle, 31. července 2022, 09:49
Religiózní město Olomouc mělo vždy velké množství kostelů a klášterů, tudíž i věží, na kterých byly dle křesťanského zvyku zavěšeny zvony. Historie olomouckých zvonů je bohatá, plná slavnostních, ale bohužel i velmi tragických příběhů. A právě...
Výstava má za cíl seznámit diváky s osudy obětí nacismu a skrze dva informační panely i s činností obecně prospěšné společnosti. Jeden z nich představuje nabídku služeb pro seniory, zejména přeživší oběti nacismu a jejich blízké. Druhý se věnuje dokumentačním a vzdělávacím aktivitám. „Snažíme se tak přispívat k předávání historických zkušeností pamětníků války, docenění jejich životních osudů a dokumentaci jejich osobních příběhů.” objasnil Voves.
„Výstava nám dává šanci upozornit společnost nejen na historické události, ale také zlepšit obraz seniorů jako takových a povzbudit zejména mladé lidi k tomu, aby se zapojili do péče o nejstarší spoluobčany, například formou dobrovolnictví,“ dodává spoluzakladatelka Živé paměti Darina Sedláčková. Výstavu bude možné navštívit od 2. srpna do 5. září.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.