Finální úpravy probíhají v prostorách nového interního pavilonu šternberské nemocnice. Pětipatrová budova přinese větší komfort pro pacienty i zdravotníky. Moderní stavba vznikala téměř dva a půl roku a nabídne mimo jiné i prostorné klimatizované pokoje, všechny s vlastním sociálním zázemím.
Výstavba nového interního pavilonu šternberské nemocnice byla zahájena počátkem roku 2020. Samotná stavba je již dokončena a nyní probíhají finální úpravy a vybavování vnitřních prostor. „Oficiální předání budovy je plánované na přelom května a června tohoto roku. Pokud nenastanou nepředpokládané provozní či pandemické komplikace, bude plný provoz zahájen už v první polovině června,“ informoval mluvčí skupiny AGEL Adam Knesl.
„Nový interní pavilon byl zbudován na místě bývalé budovy ředitelství. Místo bylo z praktického hlediska vybráno v těsné blízkosti hlavní budovy, kde se nachází ostatní základní obory nemocnice jako je chirurgie, ARO, RTG nebo CT. Díky této poloze došlo k propojení budov koridorem, který umožní přesun pacientů „suchou“ nohou k potřebným vyšetřením,“ vysvětluje Lukáš Prucek, primář interního oddělení Nemocnice AGEL Šternberk. Vedení nemocnice stále jedná o využití starého interního pavilonu. Je možné, že do jedné z ambulancí bude přestěhována plicní ambulance, která se nyní nachází mimo areál.
Úterý, 8. března 2022, 15:24
O více než čtyři tisíce covid pozitivních pacientů pečovali zdravotníci během uplynulých dvou let v nemocnicích skupiny AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku. Jako poděkování a symbolický konec pandemie se na jedné z budov prostějovské nemocnice...
„Pavilon sestává z podzemního podlaží, kde se nachází technické zázemí budovy nebo šatny zaměstnanců a nad ním následují další čtyři podlaží. Do prvního podlaží je začleněn ambulantní trakt se všemi odbornými ambulancemi. Do plánované realizace urgentního příjmu naší nemocnice bude v těchto prostorách přechodně i akutní příjmová interní ambulance. Druhé a třetí podlaží je vyčleněno pro standartní lůžkovou část, kdy se na každém patře nachází třináct dvoulůžkových pokojů. V posledním čtvrtém patře je umístěna jednotka intenzivní péče o deseti lůžkách,“ popisuje Lukáš Prucek.
Výše celkové investice se vyšplhá k částce 250 milionu korun. „Stavba je financována z více zdrojů, jedním z nich je i Olomoucký kraj. Budova má charakter pasivní nízkoenergetické stavby, tedy bude energeticky téměř soběstačná,“ doplnil mluvčí Knesl. Pavilon ve Šternberku je svým stylem podobný již dříve otevřené a oceňované budově Y v areálu Fakultní nemocnice Olomouc, o oba projekty se postarala architektonická kancelář Rujbr Architects. Interní oddělení se doposud nacházelo v historické budově, která je minimálně 120 let stará. Nová stavba nabídne zázemí odpovídající 21. století, vylepší možnosti péče na standardních pokojích i na jednotce intenzivní péče.
Téměř veškeré vybavení nového pavilonu a ambulancí bude obnoveno, což pacienti určitě zaregistrují. „Z větších investic je to zejména echokardiografický přístroj, který umožní citlivěji a přesněji detekovat morfologické a funkční anomálie srdce a cév. Na intenzivní péči je to pak u každého lůžka multifunkční monitorovací systém, který bude kontinuálně snímat a vyhodnocovat celou řadu vitálních hemodynamicky důležitých parametrů u pacienta, což umožní adekvátně korigovat námi vedenou akutní péči,“ uzavírá primář interního oddělení šternberské nemocnice.
Pondělí, 28. února 2022, 17:08
Rozsáhlé investice a úpravy čekají lůžkový pavilon jesenické nemocnice. Od února probíhá v letité budově výměna rozvodů vody a odpadů, následně dojde i na kompletní rekonstrukci toalet. Letos je v plánu také zateplení stavby a výměna oken, či...
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.