Na řadě míst nejen v Olomouckém kraji se po dvou letech covidových omezení chystají oblíbené večerní akce, které jsou spojené s filipojakubskou nocí. Tradiční pálení čarodějnic láká rodiny s dětmi, podle hasičů je ale potřeba dbát i na bezpečnost. Organizátorům doporučují nahlásit místo a termín zapálení vatry předem například s využitím jednoduché webové aplikace.
Podle mluvčí krajských hasičů Lucie Balážové jsou březen a duben měsíce, kdy jednotky hasičského sboru vyrážejí k požárům v přírodním prostředí nejčastěji. „Od začátku letošního roku jsme řešili už více než sto požárů trávy, polí, luk a lesů,“ podotýká Balážová.
V Olomouci se v sobotu chystá pálení čarodějnic například v areálu Korunní pevnůstky, na hřišti v městské části Holice, na fortu v Křelově či u jezera Poděbrady.
Podnikatelé musejí ze zákona ohlásit oheň na volném prostranství ze zákona, dalším organizátorům hasiči ohlášení výrazně doporučují. „Využít mohou jednoduchou webovou aplikaci. Ohlášení nám pomůže předejít planým výjezdům a naopak, pokud je to nutné, urychlí zásah jednotek,“ objasňuje mluvčí Balážová.
Lidé své táboráky musí zabezpečit, tak, aby se jim nevymkly z kontroly. Pokud způsobí požár, mohou podle zákona o požární ochraně zaplatit pokutu až pětadvacet tisíc.
Pondělí, 18. dubna 2022, 14:34
Norná stěna v Moravě nedaleko Kojeneckého ústavu v Olomouci zaujala kolemjdoucí na Velikonoční pondělí. Hasiči zde zachytávali zbytky syntetických barev, které unikly dělníkům do vody při nástřiku nového mostu na Masarykově třídě. Situaci monitorují...
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.