Počasí dnes26 °C, zítra24 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Utěsněte svá stará okna, ušetříte spoustu peněz

PR článek

„Vaše okna dovedeme přetěsnit na úroveň oken nových,“ říká v rozhovoru majitel olomoucké firmy Opravy oken Morava s.r.o. Pavel Vybíral.

Jak dlouho se práci s okny věnujete?
S okny jsem začal před 15 lety jako zaměstnanec ve dvou velkých firmách, zabývajících se výrobou a montáží plastových oken. Od roku 2011 jsem začal v tomto oboru podnikat již sám.

Co všechno děláte?
Nejčastěji se zabýváme „přetěsněním“ (nové těsnění, nové kování, nová skla) bez nutnosti stará okna měnit-bourat. K tomu samozřejmě dodáváme veškeré příslušenství, jako jsou nové žaluzie, sítě, bezpečnostní kování a kliky a mnoho dalšího.

Kde všude působíte?
Působíme v celém olomouckém kraji, převážně v Olomouci, Prostějově, Přerově. Nejsou však výjimkou ani zakázky ve Zlíně, Vyškově, Mohelnici, Hranicích. Techniky máme ve více městech, abychom zvládli uspokojit zákazníky i z širšího okolí.

Jaká je cena přetěsnění oken?
Spousta lidí se domnívá, že netěsnící okna-hluk, zima-nejde řešit jinak než okna vyměnit. Tento mýtus zcela jistě podporují velcí výrobci oken, kteří často zákazníkům záměrně ani nenabídnou opravu či servis oken a rovnou jim nabízejí výměnu za nová okna.

Na Vaši otázku, „kolik to stojí“, není přesná odpověď, ale bavíme se o cca 1/3 nákladech oproti novým oknům.

Utěsňování je momentálně asi velký trend?
Ano, při všem tom zdražování cen elektrické energie a plynu (topení) se přetěsnit okna opravdu vyplatí, přičemž úspora nákladů může být až 30 %.

Jaká je Vaše výhoda proti konkurenci?
Naši technici jsou v každém velkém městě v kraji (např. Olomouc, Prostějov, Přerov, Zlín).

Mají kompletně vybavená auta s maximálním počtem náhradních dílů pro okamžité zásahy při urgentních zakázkách (např. vypadnuté okno). Hlavní výhoda oproti konkurenci je však ta, že jako jediná firma dokážeme vyměnit všechny typy těsnění od všech výrobců, včetně zahraničních!

Zatímco životnost celých oken se udává až 50 let, tak životnost těsnění je maximálně 10 let. Poté dochází k výrazným tepelným ztrátám (průchod hluku, únik tepla…). Celoroční teplotní změny (mráz, slunce, déšť) způsobí jeho „vymačkání“ a zmenšení profilu, a tím i jeho schopnost 100 % těsnit!!

Proč by to lidé měli chtít?
Zákazníci si často myslí, že jim okna těsní dostatečně, ale zároveň si stěžují, že například slyší z ulice auta (hluk). Chci tímto říct, že si málokdo uvědomuje, že opravdu těsná okna znamenají izolaci tepelnou i hlukovou. Útlum hluku po naší opravě je okamžitý a dlouhodobý.

Samozřejmostí jsou finanční úspory, které jsou spočítány na standardním bytu 2+1 ve výši 800 –1 200 Kč za topnou sezónu.

"S velkým problémem se často setkávám, že lidé absolutně nevěnují svým oknům pozornost. Každý zákazník by měl sám 3× ročně svá okna-kování namazat. Není výjimkou, že na 20-ti letých oknech se lidé diví v jak špatném stavu je mají. Naše rada všem zákazníkům je „3× ročně si Vaše okna sami namažte a budete s nimi více spokojeni," říká majitel firmy Opravy oken Morava pan Pavel Vybíral.

Varování na závěr

Snad výrazné zdražení „tepla“ nalákalo za necelý rok spoustu podezřelých a neodborných firem a živnostníků.

A moje rada je prostá: „Prověřujte, zjišťujte si recenze a informace, ptejte se známých než si pustíte někoho do bytu, domu. Není bohužel výjimkou, že stejná služba nebo materiál je až 10x dražší než naše. Děkuji.“

Možnost individuálních slev pro SVJ a SBD samozřejmostí.

Kompletní nabídku našich služeb naleznete na webu https://www.opravyokenmorava.cz, popřípadě kontaktujte telefonicky 606 381 700 nebo emailem na info@opravyokenmorava.cz

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Opravy oken Morava s.r.o., Pavel Vybíral, okno, Morava, hluk, Olomouc, Zlín, Přerov, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.