Olomoucká zoo má už několik let mezi svými zvířaty levharty mandžuské. Ve čtvrtek do portfolia chovaných druhů přibyli i levharti čínští, kteří přijeli ze Zoo Liberec. V zahradě na Svatém kopečku jsou ale jen dočasně, než pro ně bude vybrán nový domov.
Levharti čínští se pohybují jen v hornatých oblastech a hustých lesích na území Číny. Ve volné přírodě jich žije jen několik posledních stovek. Jeden sourozenecký pár se ale tento čtvrtek ze Zoo Liberec přestěhoval do Olomouce. „Jde o dvojčata, kterým budou zanedlouho dva roky. Návštěvníci je budou moci poprvé vidět ve venkovním výběhu od příštího týdne,“ uvedla v tiskové zprávě zooložka Jitka Vokurková.
Sobota, 27. dubna 2024, 09:47
Jak vypadá péče o cenný přírůstek do ptačí říše v Zoo Olomouc ukázali zástupci zoologické zahrady na videoklipu z krmení. Po 14 letech se i díky pomoci odborníků z liberecké zahrady těší na Svatém Kopečku z malé samičky kondora královského, jejíž...
V olomoucké zahradě jsou levharti ale jen dočasně. Útočiště jim Zoo Olomouc poskytla v rámci dlouhodobé spolupráce zoologických zahrad sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad. „Zůstanou tu do doby, než pro ně na základě rozhodnutí koordinátora bude vybrán nový domov a současně do příchodu dalších levhartů mandžuských do Zoo Olomouc,“ vysvětlila Vokurková.
Levharti čínští jsou plachá, samotářská zvířata. Rozmnožují se převážně během ledna a února a jeden chovný pár se může pářit klidně až stokrát za den. Kromě člověka nemají přirozeného predátora. Lidé jsou pro levharty největší hrozbou, protože je považují za škůdce zemědělství a také ho využívá v tradiční čínské medicíně.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.