Dnes, 10:25
Starší ženě, která delší dobu bloudila po Olomouci, museli pomáhat olomoučtí strážníci. Dvaaosmdesátiletá seniorka se ztratila v okolí ulice U Botanické zahrady a nemohla se dostat domů. Strážníci nakonec vypátrali, kde žena bydlí, a odvedli ji tam.
"V pondělí před polednem byla hlídka městské policie vyslána na ulici U Botanické zahrady v Olomouci. Důvodem měla být starší žena, která zde měla delší dobu bloudit," uvedl mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.
Když na místo strážníci přijeli, kontaktovali ženu, která vše nahlásila. "Vedle ní se nacházela dvaaosmdesátiletá seniorka, která působila značně dezorientovaně. Po chvilce se nám podařilo zjistit, kde dotyčná bydlí a i vzhledem k panujícím teplotám jsme raději ženu odvezli přímo do místa bydliště a zde ji v pořádku předali jejímu partnerovi," potvrdil mluvčí Městské policie.
Lékaři upozorňují, aby lidé vzhledem k tomu, že ve druhé polovině týden přijdou tropy, nepodceňovali pitný režim a přes největší vedra mysleli na stín, ochlazování a nebyli dlouho na přímém slunci. Vysoké teploty mohou být příčinou únavy nebo dezorientace.
Úterý, 9. června 2026, 19:02
Poměrně netradiční postup pro prodej nepotřebných věcí zvolil muž v Olomouci, který rozmístil na trávník a strom u bytového domu v ulici Kosmonautů sestavu předmětů s cenovkami. K vystavenému zboží vyjížděli na oznámení strážníci, k takové aktivitě...
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?
