Dnes, 10:24
Otřesný případ nyní řeší město Prostějov. Jedna z obyvatelek utopila pět čerstvě narozených koťátek, o které se nechtěla starat. Na celý případ přišel její soused, který se snažil mláďata zachránit, ale pomoc přišla pozdě. Případ již vyšetřuje policie.
Celý nepochopitelný případ vzbudil v Prostějově obrovskou vlnu smutku, ale i vzteku. Čerstvě narozená koťátka totiž mohla žít, ale pomoc přišla pozdě.
"Obrátil se na nás obyvatel Prostějova, že našel na dvoře koťátka a neví, co s nimi, protože u nich není matka. Poradili jsme mu, ať počká, jestli se matka vrátí. Myslel si, že to jsou koťata jedné ze sousedek. Dohodli jsme se, že je dá do krabice, ať neleží na kamenech, a až přijde sousedka, ať jí je předá a vyřídí jí, aby nechala koťata s matkou. Buď najdeme útulek nebo se je pokusíme, až budou větší, předat lidem. Ale ta paní koťata utopila," popsala otřesný případ náměstkyně primátora Prostějova Milada Sokolová (ODS), která se záchraně opuštěných zvířat dlouhodobě na radnici věnuje.
Sokolová potvrdila, že společně s nálezcem koťat již celou věc oznámili na policii.
V Prostějově už nepochopitelný případ rezonuje na sociálních sítích, které jsou plné rozhořčených komentářů. Během pár hodin jsou jich desítky. "Bohužel chování některých lidí se stále blíží středověku. Nechceš, neměj, to je jednoduchá věc. Pořád dokola chování lidí odnáší zvířata, která jsou ta poslední, co s tím něco udělají. A troufám si říct, že stále jsou lidé, kteří mají chování horší než zvířata," rozzlobil se například Miroslav Kala.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?