Počasí dnes-2 °C, zítra0 °C
Pondělí 6. února 2023  |  Svátek má Vanda

Podzimní vlna covidu v Olomouckém kraji již tři týdny po sobě klesá

Podzimní vlna koronaviru v Olomouckém kraji již tři týdny za sebou ustupuje. Za poslední týden přibylo necelých pět stovek případů, průměrný týdenní nárůst na 100 tisíc obyvatel tak dosahuje 62 nových případů.

Počet covid pozitivních v kraji propadl o třetinu. Pro návštěvy v nemocnicích platí přísnější režim

Zhruba o třetinu klesl oproti minulému týdnu počet lidí pozitivně testovaných na onemocnění covid-19 v Olomouckém kraji. Situace v regionu tak kopíruje i celorepublikový trend. Nejvíce osob nakažených novým typem koronaviru je v kraji ve věkové...

"Epidemiologické situace v Olomouckém kraji je klidná a odpovídá sezóně. Krajská hygienická stanice eviduje za období 21. do 26. října 494 osob s pozitivním výsledkem testu na přítomnost nového koronaviru SARS-CoV-2. Počet nových případů tak v Olomouckém kraji již třetí týden za sebou klesá," potvrdila mluvčí hygieniků Markéta Koutná.

Nejvíce nových případů bylo v okrese Olomouc, a to 201, následuje Šumperk se 118, Přerov se 100, Prostějov se 65 a Jeseník s deseti případy. Průměrná týdenní incidence na 100 tisíc obyvatel tak v kraji dosahuje na hodnotu 62 potvrzených případů.

"Nadále apelujeme na osobní odpovědnost každého občana při dodržování základních hygienických pravidel. Lidé, kteří jsou nemocní, ať už jde o onemocnění covid nebo o jinou respirační infekci, by měli být ke svému okolí ohleduplní, a pokud se necítí dobře, měli by zůstat doma a neroznášet nákazu po svém okolí. Toto jednoduché pravidlo je ten nejjednodušší způsob, jak může každý z nás přispět a zabránit tak případnému šíření nemoci," vyzvala mluvčí hygieniků.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky covid, koronavirus, pokles, statistika, Olomoucký kraj, COVID-19, Krajská hygienická stanice, Olomouc, Šumperk, Přerov, Prostějov, Jeseník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.