Počasí dnes8 °C, zítra11 °C
Středa 29. března 2023  |  Svátek má Taťána

Počet chřipek klesl v Olomouckém kraji o polovinu. Jeden pacient skončil na intenzivní péči

Na intenzivní péči v některé z nemocnic v Olomouckém kraji skončil jeden pacient se závažným průběhem chřipky. Oznámili to hygienici, žádné další podrobnosti však nesdělili. Počet případů chřipky v celém regionu v uplynulém týdnu klesl o polovinu.

Některé nemocnice v Olomouckém kraji omezily návštěvy. Prudce stoupl především počet chřipek

Některé nemocnice v Olomouckém kraji kvůli rostoucímu počtu respiračních chorob omezily návštěvy na vybraných lůžkových odděleních, aby snížily riziko přenosu na pacienty. V poslední době prudce stoupá především počet chřipek, týdenní nárůst je...

"V porovnání s předešlým týdnem jsme zaznamenali pokles relevantní nemocnosti u onemocnění s klinickým obrazem chřipky o 49,6 procenta. Celková nemocnost v Olomouckém kraji činí 134 případů na 100 tisíc obyvatel. Pokles nemocnosti se týká všech věkových skupin. V aktuální chřipkové sezóně byl hlášený jeden závažný případ chřipky vyžadující intenzivní péči," potvrdila mluvčí krajských hygieniků Markéta Koutná.

Pokud jde o všechna respirační onemocnění, počet případů je v Olomouckém kraji stejný jako v předchozím týdnu. Celková nemocnost je 1281 případů na 100 tisíc obyvatel. Nejvíce případů bylo v okrese Prostějov, nejméně v okrese Šumperk. Nejvyšší nemocnost byla zaznamenána ve věkové skupině do pěti let, nejnižší ve věkové skupině nad 65 let.

"V uplynulém týdnu evidujeme 397 nových případů onemocnění covid, což je o 20 případů méně než v předešlém týdnu. K dnešnímu dni nemáme hlášen žádný hromadný výskyt tohoto onemocnění. Nejvyšší záchyt je evidován v okrese Olomouc, následuje Prostějov, Přerov, Šumperk a Jeseník," dodala v tiskové zprávě Koutná.

Hygienici nadále vyzývají obyvatele, aby byli ohleduplní. "V rámci prevence respiračních onemocnění doporučujeme věnovat pozornost důkladné hygieně rukou, při kašli nebo kýchnutí zakrýt nos i ústa ohnutým loktem nebo kapesníkem, pravidelně větrat, posilňovat imunitu pobytem na čerstvém vzduchu, ale také konzumací ovoce a zeleniny, které jsou zdrojem vitamínů, vyhýbat se místům s větší koncentrací lidí, dodržovat rozestupy. Každý, kdo se necítí dobře, by měl omezit své kontakty a zůstat doma, a tím zabránit případnému šíření nemoci," nabádá mluvčí hygieniků.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky chřipka, covid, hospitalizace, počet, Olomoucký kraj, intenzivní péče, nemoc, Prostějov, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.