Nový trik internetových podvodníků zachytila policie v Šumperku. Mladá žena obdržela zprávu ohledně údajného dědictví v thajské bance. Podvod dokázala naštěstí včas odhalit. Případem se i tak zabývá policie.
Na konci srpna se se ženou ze Šumperska prostřednictvím Facebooku spojila neznámá osoba z thajským profilem a cizím jménem. "Dotyčný se představil jako bankéř banky nacházející se v Bangkoku a chtěl s ní vyřídit dědictví, popsala situaci mluvčí krajských policistů Miluše Zajícová.
Její zesnulý příbuzný měl podle údajného bankéře v bance uloženou sumu peněz a ona se měla stát dědičkou. Později se ženě ozvali neexistující právníci a chtěli zaslat částku 2030 dolarů za to, že ji budou zastupovat. "Žena zachovala chladnou hlavu a správně vyhodnotila, že se jedná o podvod," uvedla mluvčí.
Úterý, 29. srpna 2023, 07:06
V nečekané štěstí v podobě daru osmnácti milionů korun uvěřil starší muž z Přerovska, jednalo se ale opět pouze o podvod v prostředí sociálních sítí. Slíbených 720 tisíc euro pán neobdržel, naopak přišel o sedmnáct tisíc korun, které poslal na...
Ne každý z takovýchto internetových podvodů má ale šťastný konec. Jiné mladé ženě ze Šumperska přišla do e-mailu zpráva, která vypadala jako od České pošty. Stálo v ní, že jí přijde balíček z ciziny a má zaplatit 90 korun za doručení.
"Vzhledem k tomu, že si poškozená pár dní předtím objednala zboží z polského e-shopu, domnívala se, že jde o tuto zásilku," vysvětlila policejní mluvčí. Žena poté po kliknutí na odkaz vyplnila údaje ke svému internetovému bankovnictví včetně hesla. Po několika hodinách zjistila, že jí z účtu zmizelo deset tisíc korun.
Policie před těmito podvodnými praktikami opakovaně varuje. Lidé by podle policie nikdy neměli zadávat a nikomu sdělovat heslo a jiné údaje od svého internetového bankovnictví.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.