Počasí dnes23 °C, zítra18 °C
Úterý 21. května 2024  |  Svátek má Monika
Bez reklam

Prasečí hlavy měl před fotbalový stadion Sigmy rozmístit mladý cizinec, policie ho zadržela

, aktualizováno 16. dubna 2024, 9:12

Prasečí hlavy a rudě zbarvené cákance před hlavním vstupem do fotbalového stadionu Sigmy Olomouc o víkendu udivily i pobouřily nejen fotbalovou veřejnost. Policistům se brzy po incidentu podařilo zatknout podezřelého, kterým je devatenáctiletý cizinec.

Nejhorší je říct si, co bych chtěl, a neudělat pro to nic. Já vsadil na jednu kartu, říká fotbalista David Rozehnal

Od dospívání vsadil vše na jednu kartu – chtěl být profesionálním fotbalistou. Řeč je o dnes třiačtyřicetiletém Davidu Rozehnalovi, kterému se jeho risk vyplatil. Kromě reprezentačního dresu oblékal během své kariéry také dres belgických Brugg a...

V Olomouci posledních týdnech zaznívají nesouhlasné projevy některých příznivců SK Sigma Olomouc namířené proti vedení fotbalového klubu. Po vylepených plakátech, billboardech či skandování na tribunách ale došlo v pátek v noci ke kontroverzní události, o které jako první informoval Deník Sport.

Před hlavním vstupem do Androva stadionu poblíž centra měst někdo rozmístil prasečí hlavy, navíc potřísnil fasádu, dveře a okolní dlažbu tekutinou červené barvy. Policie nepotvrdila, zda se jednalo o krev. U rozmístěných vepřových hlav pak byly na skleněných výplních dveří do stadionu opět vylepené plakáty vyzívající vedení klubu k odstoupení. 

Oznámení o vylepování plakátů na vchod do stadionu obdrželo podle mluvčího olomouckých strážníků Petra Čunderleho operační středisko městské policie v sobotu před půl pátou ráno. „Po příjezdu do sportovního areálu se podařilo hlídce chytit mladíka, který z inkriminovaného místa utíkal pryč směrem k ulici Kašparova. Pro podezření z trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR a ta si pro podezření z trestného činu převzala celý incident k dalšímu řešení,“ informoval Čunderle.

„V souvislosti s případem jsme krátce po činu zadrželi devatenáctiletého cizince. Policisté se celou záležitostí intenzivně zabývají a zjišťují veškeré souvislosti a okolnosti tohoto případu. V tuto chvíli jsme věc kvalifikovali jako poškození cizí věci, nicméně není vyloučeno, že v průběhu prověřování dojde k rozšíření právní kvalifikace,“ uvedla v pondělí policejní mluvčí Ivana Skoupilová s tím, že prověřování je na samém začátku a nelze tak v tuto chvíli v případu sdělit další informace.

Tisíce fanoušků z Prahy a přesunutý kotel. Stadion olomoucké Sigmy se plní pro duel se Spartou

Na poslední utkání Sigmy Olomouc v základní fázi fotbalové Fortuna ligy mizí vstupenky v rychlém tempu. Na Andrův stadion s kapacitou 12,5 tisíce diváků zavítá ve 30. kole nejvyšší české soutěže pražská Sparta. Aktuálně druhý tým tabulky by v...

Podle vedení Sigmy připomíná skutek z páteční noci praktiky těch nejhorších mafiánů. „Jsme šokováni vulgaritou a agresivitou. Nemohu se ubránit dojmu, že jde o cílenou snahu rozhodit náš klub v posledních kolech základní části sezóny. My se ale nyní pevně koncentrujeme na utkání s Jabloncem. Chci požádat naše fanoušky, aby nás přišli v co největším počtu podpořit v klíčovém utkání před tím, než vyzveme Slavii a Spartu. Naši hráči ani náš klub se nenechají zastrašit," uvedl v sobotu v oficiálním stanovisku k incidentu předseda představenstva olomouckého klubu Petr Konečný

Fotbalistům Olomouce se nevydařila značná část jarní fáze sezony v nejvyšší české soutěži, utkání proti Jablonci ale dokázali i v hodinovém oslabení dotáhnout k vítěznému konci a připsali si důležité tři body.

Část veřejnosti vnímá jako problematické informace z médií iSport.cz a hanackenovinky.cz, které se týkají činnosti vedení hanáckého klubu. Fotbalový celek se proti tvrzením ohradil v několika vyjádřeních a stanoviscích.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Město Olomouc

Štítky Sigma Olomouc, fotbal, incident, prasečí hlavy, protesty, Andrův stadion, poškození cizí věci, krimi, policie, vyšetřování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Prasečí hlavy měl před fotbalový stadion Sigmy rozmístit mladý cizinec, policie ho zadržela  |  Krimi  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.