Celkem o 1,6 milionu korun přišel postarší muž z Uničovska, který uvěřil klamavé reklamě na internetu spojené s výhodným investováním. Spolupráce s podvodníky dospěla až k ztrátě vysoké finanční částky, značnou část si navíc důvěřivá oběť kyberzločinců vypůjčila v bance.
Šestapadesátiletého muže loni v listopadu zaujala reklama na investování do kryptoměny. Krátce po registraci ho kontaktovala údajná pracovnice investiční společnosti. „Ta uvedla, že podmínkou zhodnocení financí je počáteční vklad ve výši pět tisíc korun, s čímž souhlasil. Jelikož muž za nedlouho na svůj účet obdržel jím zaslané finance zhodnocené o tisíc korun, nabyl dojmu, že se jedná o skutečnou investiční společnost a v investování pokračoval. Když mu makléřka nabídla investování do ropy, souhlasil, u své banky si vzal úvěr ve výši 1,2 milionu korun,“ upozornila policejní mluvčí Ivana Skoupilová.
Pondělí, 3. února 2025, 06:34
V uplynulém roce evidovali a řešili policisté v Olomouckém kraji celkem 1336 trestných činů v kategorii kyberkriminality, případy s velmi vysokou finanční škodou nejsou výjimkou. Ačkoliv se podařilo oproti předchozím letům objasněnost citelně...
Na radu domnělé makléřky si navíc muž nainstaloval do počítače také program pro vzdálený přístup a vypůjčené peníze odeslal podle pokynů. „V prosinci se mu znovu ozvala makléřka s tím, že aby mu mohly být investované peníze i se ziskem vyplaceny, je potřeba zaslat další finance. Muž neváhal a v lednu odeslal částku v celkové výši 400 tisíc korun. Jelikož mu doposud nebyly žádné peníze vyplaceny a makléřka s ním nekomunikuje, pojal podezření, že se stal obětí podvodu a obrátil se na policii,“ konstatovala policistka s tím, že olomoučtí kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu podvod, za který dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.