Počasí dnes24 °C, zítra30 °C
Pátek 5. července 2024  |  Svátek má Státní svátek - Cyril a Metoděj

Fotbalisté Almaty v Evrospké lize porazili Alkmaar a mají blíže k Olomouci

Fotbalisté Kajratu Almaty na úvod druhého předkola Evropské ligy doma porazili Alkmaar 2:0 a mají blíže k postupu do další fáze soutěže, kde vítěze dvojzápasu čeká Olomouc.

Kazašský tým poslal do vedení ve 12. minutě útočník Aderinsola Habib Eseola a ukrajinská letní posila krátce po změně stran vstřelila druhou branku. Alkmaar, kterému chyběl zraněný český útočník Ondřej Mihálik, se pokusí manko dohnat za týden v domácí odvetě.

Bordeaux s bývalým reprezentantem Jaroslavem Plašilem v základní sestavě zvítězilo na hřišti Ventspilsu 1:0. Utkání v Lotyšsku rozhodl už ve třetí minutě záložník Zaydou Youssouf.