Počasí dnes21 °C, zítra15 °C
Čtvrtek 16. května 2024  |  Svátek má Přemysl

Kohouti si z Plzně odváží dvě výhry! V druhém utkání play off zvítězili nad indiány 2:3

Olomoučtí hokejisté si se západočeským soupeřem poradili i ve druhém utkání play off. Na ledě soupeře ve čtvrtečním utkání zvítězili 2:3. Za kohouty se gólově prosadili Rostislav Olesz, Vojtěch Tomeček a Lukáš Nahodil. Třetí duel se hraje v sobotu v Olomouci. Hanáci mají v předkole na hokejkách mečbol.

V první třetině padli tři góly

Hráči HC Olomouc vlétli do utkání bleskově. Už ve 2. minutě vedli zásluhou Rostislava Olesze, který byl úspěšný v dorážce. Druhou branku přidali Moravané v 10. minutě. Střelou zápěstím k levé tyčce vypálil Vojtěch Tomeček a zvýšil na 0:2. Domácí se vzpamatovali ve 14. minutě po krásné akci, kdy Kracík přihrál zadovkou na osamoceného Martina Dočekala. Tomu pak stačilo zasunout puk do prázdné branky a bylo to 1:2

Na začátku druhé třetiny ovšem hosté opět skórovali. Puk si srazil do vlastní branky obránce David Kvasnička. Autorem gólu se stal Lukáš Nahodil a Moravané vedli 1:3.

Další gól padl až v závěrečné třetině. Tentokrát se radovala Plzeň. Indiáni dokázali využít přesilovku. Odpověď Olomouce přišla brzy. Už po 18 sekundách vypálil Petr Kodýtek neomylně pod horní tyč a snížil na 2:3. Ve velké gólové šanci byl ještě Pavel Musil, který měl vyrovnání na své hokejce, ale nepodařilo se mu propasírovat puk za Konrádova záda.

Konec utkání byl dramatický. Vyrovnávací gól nepřišel

V poslední desetiminutovce domácí přečkali oslabení a zesílili tlak na Olomouc. Nakonec šla Plzeň do šesti, ale ani to nepomohlo k vyrovnání. Zápas skončil 2:3, i druhé vzájemné utkání Olomouc vyhrála. Třetí zápas se odehraje v sobotu právě na ledě Olomouce.

Ohlasy trenérů po utkání:

Ladislav Čihák (Plzeň): „Bohužel se nám opět nepodařilo jít do vedení. Prohrávali jsme a horko těžko se to pak dohání. Soupeř chytí druhý dech a v osobních soubojích jsou lepší, s tím bojujeme. Nic nevzdáváme, do Olomouce odcestujeme s tím, že sem tu sérii chceme stoprocentně znovu vrátit. Oni jsou velice dobře defenzivně připravení. Mají to na tom založené. Všechny jejich lajny hrají stejně, v obranném pásmu jsou obětaví. Pokud přijdou šance, tak je prostě musíme proměnit, to je důležité. Vždycky se dá něco změnit. Mám na to zítra celý den, abych si to ještě nechal projít hlavou. Uvidíme, jestli do té sestavy sáhneme. Chce to tam dát ještě větší srdíčko a hrát více kompaktněji vepředu i vzadu. Musíme se celkově srovnat a začít proměňovat šance. Existuje pořád šance tu sérii vrátit do Plzně.“
Zdeněk Moták (Olomouc): „Z naší strany to byl opět velice kvalitní zápas podpořený maximální mírou bruslení, obětavostí a maximální extrémní bojovností, kterou potřebujeme. My máme vyrovnané všechny čtyři formace. Není důležité, kdo tu branku vstřelí, ale abychom jich dali více než soupeř. Myslím, že jsme si vítězství určitě zasloužili. Vstupy do utkání jsou vždycky důležité. Jakmile vstřelíte branku, tak se vám hraje lépe a můžete si více dovolit. V obou zápasech jsme šli do vedení a bylo to pak i ve zbytku zápasu vidět, přestože byl napínavý až do poslední vteřiny. Zaslouženě si odvážíme domů dvě výhry. Bude to ale velice těžké doma uzavřít. Je důležité, abychom zůstali pokorní, což jsme zdůraznili po zápase i hráčům. Na to, že nejsou diváci, si nemůžete zvyknout. Cítí to i hráči, že něco chybí, smazává se tím výhoda toho domácího prostředí.“

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Dočekal (Kracík, Kantner), 45. Kodýtek (P. Musil) - 2. Olesz (Ostřížek, Švrček), 10. V. Tomeček (Nahodil, Dujsík), 26. Nahodil. Rozhodčí: Pražák, Vrba - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Bez diváků. Stav série: 0:2.

Plzeň: Frodl - Stříteský, Budík, Jiříček, Kvasnička, L. Kaňák, V. Lang, Vráblík - Gulaš, Mertl, Malát - Pour, P. Musil, F. Suchý - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Kantner, Kracík, Dočekal. Trenér: Čihák.

Olomouc: Konrád - Dujsík, Valenta, Rašner, Švrček, A. Rutar, Vyrůbalík - V. Tomeček, Nahodil, J. Káňa II - Olesz, Kolouch, Ostřížek - Navrátil, J. Knotek, Klimek - Bambula, Strapáč, Kucsera - Burian. Trenéři: Moták a J. Tomajko.