Řadu let řešila olomoucká radnice stížnosti týkající se nevhodného chování obyvatel ubytovny v Riegrově ulici. Na jedné z nejlukrativnějších adres přímo v historickém jádru města soukromé ubytovací zařízení v závěru srpna skončí. Město ve spolupráci s koordinátorkou pro národnostní menšiny a romské záležitosti Krajského úřadu Olomouckého kraje pomáhá dosavadním obyvatelům s hledáním nového domova.
Ve dvou sousedících domech uprostřed Riegrovy ulice, která je spojnicí mezi náměstím Národních hrdinů a Horním náměstím v Olomouci, fungovala dlouhodobě ubytovna. Majitel nemovitosti se podle zástupců olomoucké radnice rozhodl, že s provozovatelem ubytovacího zařízení ukončí k poslednímu srpnu smlouvu. „Záměrem, který majitel deklaroval na našich společných jednáních, je začít celý objekt rekonstruovat. V budoucnu zde mají vzniknout komerční prostory a ubytování pro studenty,“ oznámila na webu města náměstkyně primátora pro sociální oblast Kateřina Dobrozemská (ProOlomouc a Piráti).
Čtvrtek, 3. srpna 2023, 15:23
Vozový park tramvají plánuje o devět nových souprav vylepšit Dopravní podnik města Olomouce. Na dodání moderních souprav vypsala městská společnost veřejnou soutěž, firmy se mohou hlásit do poloviny září. Předpokládaná hodnota zakázky se blíží 300...
Podle mluvčí radnice Radky Štědré se město situaci v ubytovně dlouhodobě věnovalo a snažilo se ji podle zákonných možností řešit. „S ubytovanými klienty po celou dobu provozu průběžně pracovali sociální pracovníci magistrátu i neziskových organizací, kteří ve městě poskytují sociální služby osobám ohroženým sociálním vyloučením,“ doplnila Štědrá.
Ukončení provozu ubytovny vítá i olomoucký primátor Miroslav Žbánek (ANO). „Je zde předpoklad výrazného zlepšení situace v lokalitě. Kromě toho, že se další majitel příkladně postará o svou nemovitost v historickém centru, tak v tomto případě zároveň předejde i dalším potížím, které s sebou bohužel ubytovna v Riegrovce nesla a silně ji pociťovali poměrně dlouhou dobu sami Olomoučané,“ komentoval primátor.
Ubytovaným uplynutím této doby nebo jiného ukončení smlouvy automaticky nevzniká nárok na zajištění náhradního bydlení ani dočasného přístřeší od provozovatele ubytovny, vlastníka objektu ani města. Podle náměstkyně Dobrozemské se ale pracovníci magistrátu věnují pomoci lidem, kteří v rušené ubytovně žijí a pro více než dvě třetiny z nich už se podařilo najít jiné bydlení.
„K dnešnímu dni se nám podařilo pomoci se zajištěním bydlení už 35 ubytovaným, s dalšími zhruba 50 se náhradní ubytování podaří dořešit snad v nejbližších dnech. Zbývá přibližně 50 ubytovaných, mezi kterými jsou i rodiny s osmi a více dětmi, takže pro ně je hledání jiného bydlení velmi problematické. Setkali jsme se také s tím, že někteří ubytovaní nabídky náhradního bydlení i odmítli,“ objasňuje situaci vedoucí odboru sociálních věcí magistrátu Michal Majer.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
Ať si rodina s osmi děti hledá ubytování sama!!! Proč jí má hledat ubytování město, nebo nějaká neziskovka? Máš děti, starej se. A ani korunu na nějakých mimořádných dávkách!