Počasí dnes26 °C, zítra24 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Provoz na D46 u Prostějova zkomplikoval požár auta

, aktualizováno 6. března 2023, 11:56

K hořícímu osobnímu autu vyjížděly dvě jednotky hasičů v pondělí ráno na dálnici D46 u Prostějova. Likvidace požáru omezila provoz na frekventovaném tahu ve směru na Olomouc, událost se obešla bez zranění.

Na dálnici D1 u Bělotína zasahovali v sobotu dopoledne hasiči u vážné dopravní nehody kamionu a osobního auta. Zraněného řidiče transportovala do nemocnice letecká záchranná služba. K další nehodě pak zamířily složky IZS na nedaleký úsek D48, kde...

Po deváté hodině ranní začalo hořet na dálnici za Prostějovem osobní auto, na místo zamířili profesionální hasiči z Prostějova a jednotka dobrovolníků z místní části Vrahovice. „Příčinu požáru zjišťuje na místě vyšetřovatel, ke zranění osob nedošlo,“ informovala dopoledne mluvčí Hasičského záchranného sboru Lucie Balážová.

Komunikace je ve směru z Prostějova na Olomouc částečně uzavřena, na místě jsou také policisté. Podle centra dopravních informací Policie ČR se odstraňování následků nehody předpokládá přibližně do půl dvanácté dopoledne.

„Automobil začal hořet ještě za jízdy a požár jej zasáhnul v celém rozsahu. Po jeho uhašení jsme vůz zkontrolovali termokamerou. Dle našeho vyšetřovatele byla příčinou technická závada na palivové soustavě. Škoda se vyšplhá ke 300 tisícům korun,“ doplnila mluvčí Balážová.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky Hasiči, HZS Olomouckého kraje, požár, zásah, požár auta, Prostějov, Držovice, Vrahovice, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.