Počasí dnes26 °C, zítra24 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Na Přerovsku hořela trafostanice, do akce zamířila i Sněhurka

Do průmyslového areálu ve Vlkoši na Přerovsku spěchaly ve čtvrtek ráno čtyři jednotky hasičů, po technické závadě došlo k požáru trafostanice. Při zásahu na zařízení pod elektrickým proudem využili hasiči i speciální kontejner přezdívaný Sněhurka s velkou zásobou hasiva v podobě oxidu uhličitého.

Krevní plasmy už jsem daroval dva velké barely, usmívá se rekordman olomouckého hasičského sboru

Hasiči Olomouckého kraje nedávno hromadně darovali krev a krevní plazmu. Celkem se zúčastnilo dvanáct příslušníků sboru, mezi nimiž byli i dva „prvňáčci“. S nimi dorazil i olomoucký rekordman Dalibor Joura, který oslavil 250. odběr.

Krátce před sedmou hodinou ranní zamířili profesionální hasiči a drážní hasiči z Přerova do obce Vlkoš, kde společně s dobrovolnými jednotkami likvidovali požár trafostanice. „K hašení jsme využili CO2 a z důvodu zvýšení účinnosti a zamezení šíření požáru byl nasazen i prášek. Ve spolupráci s energetiky došlo k odpojení rozvodné skříně od sítě,“ informovala mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Když pominulo riziko úrazu elektrickým proudem, přikročily jednotky k dohašení místa vodou. „Museli jsme obnažit přívodné kabely a ochladit je vysokotlakým proudem. Po kontrolním měření termokamerou jsme místo zásahu předali majiteli,“ doplnila mluvčí Balážová.

Pro tento typ zásahů mají hasiči k dispozici také kontejner se sněhovým hasivem tedy plynem CO2, speciální vůz přezdívaný sněhurka pomohl i ve Vlkoši. „Podle vyšetřovatele byla příčinou technická závada v rozvodné skříni trafostanice. Škoda byla předběžně odhadnuta na 300 tisíc korun,“ uzavřela Balážová.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, FB Drážní hasiči Přerov

Štítky Hasiči, HZS Olomouckého kraje, požár, zásah, trafostanice, požár Vlkoš, Sněhurka, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.