Počasí dnes25 °C, zítra25 °C
Úterý 26. září 2023  |  Svátek má Andrea
Bez reklam

VIDEO: V Července hořela průmyslová hala, plameny šlehaly čtyři metry vysoko. Škoda překoná 12 milionů

, aktualizováno 16. září 2023, 9:01

Mohutný požár v noci zachvátil v Července na Olomoucku průmyslovou halu na výrobu pelet a briket. Z objektu šlehaly až čtyřmetrové plameny a zbortila se střecha. Na místě zasahovalo devět jednotek hasičů, škoda bude přes 12 milionů korun.

"Zasahujeme u požáru rozsáhlé průmyslové haly na výrobu pelet a briket o rozloze 30 krát 15 metrů. Objekt hoří v celém rozsahu včetně uskladněného materiálu, strojů a dřeva. Podle svědků šlehaly z objektu až čtyřmetrové plameny," potvrdila brzy ráno mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Hořet začalo po půlnoci, vlivem požáru se zbortila střecha. Na místě zasahovalo devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Škoda podle prvních odhadů překoná 12 milionů korun.

"Požár se obešel bez zranění. Příčinu zjišťuje náš vyšetřovatel," podotkla Balážová. Hasiči budou na místě celé dopoledne, budou probíhat dohašovací práce, rozebírání jednotlivých konstrukcí a vynášení materiálu. Podle mluvčí se podařilo uchránit majetek zhruba za 100 milionů korun.

Hasiči museli vyhlásit II. stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovalo devět jednotek, profesionální hasiči z Litovle, Uničova, Olomouce, Přerova a dobrovolné jednotky z Červenky, Tří Dvorů, Senice na Hané, Uničova a Loštic.

Ohodnoť článek

Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky Červenka, požár, hala, škoda, průmysl, hasiči, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

VIDEO: V Července hoří průmyslová hala, plameny šlehaly čtyři metry vysoko. Škoda překoná 12 milionů  |  Zprávy  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.