Počasí dnes13 °C, zítra15 °C
Sobota 2. března 2024  |  Svátek má Anežka
Bez reklam

Zemřela bývalá policistka Petra, pro jejíž osvojenou dceru vznikla sbírka. Peníze půjdou na její vzdělání a na byt

Organizátoři sbírky pro bývalou policistku Petru a její osvojenou dceru Violku oznámili smutnou zprávu. Žena trpící rakovinou v posledním stádiu zemřela. Vybrané peníze teď rodině pomohou s pohřbem, zbytek jde podle plánu Violce. Lidé už poslali přes 1,2 milionu.

Jak organizátoři sbírky uvedli na webu, Petra zemřela v úterý 6. února. „Vyjadřujeme hlubokou soustrast rodině, zejména Violce a Petřině mamince. Naše odhodlání dotáhnout sbírku do konce je nyní ale ještě větší,“ napsali.

„Ve sbírce pro Petřinu dceru Violku se díky mimořádné ochotě darujících podařilo vybrat už více než polovinu potřebné částky. Této podpory si nesmírně vážíme a věříme, že společnými silami zvládneme vybrat celý obnos, aby měla Violka po ztrátě své maminky alespoň trochu usnadněnou cestu životem,“ sdělili tam také oba patroni sbírky Petr Kolouch, ředitel pražských záchranářů, a Petr Matějček, ředitel krajského ředitelství hlavního města Prahy Policie České republiky.

Část vybraných peněz rodina použije na Petřin pohřeb, zbytek zůstane podle plánu na doplacení hypotéky za byt. 

„Petřini přátelé vytvoří fond, který bude zbývající prostředky opatrovat a financovat tak další potřeby, spojené například s Violčiným vzděláním nebo kroužky,“ dodali organizátoři.

Holčičku měla Petra, která pracovala u policie dvacet let, nejdřív v pěstounské péči, pak o ni ale zažádala a byla jí svěřena.

Petra bojovala s nemocí delší dobu, o Vánocích minulého roku se ale její stav zhoršil, měla velké bolesti a musela do nemocnice. Tam zjistili, že trpí závažným melanomem v posledním stádiu.

Ohodnoť článek

Foto Znesnáze21

Štítky sbírka, rakovina, policie, dítě, Praha, smrt

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zemřela bývalá policistka Petra, pro jejíž osvojenou dceru vznikla sbírka. Peníze půjdou na její vzdělání a na byt  |  Zprávy  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.