Počasí dnes23 °C, zítra18 °C
Úterý 21. května 2024  |  Svátek má Monika
Bez reklam

Jako na houpačce. Po loňském propadu bytová výstavba v Olomouckém kraji ožívá

Zatímco deset krajů v České republice vykázalo letos v prvním čtvrtletí meziroční pokles bytové výstavby, v Olomouckém kraji došlo oproti úvodu loňského roku k oživení. Od ledna do března byla zahájena stavba 476 bytů, což je nárůst o 44,6 procenta. Loni naopak region zaznamenal největší pokles ze všech krajů ČR.

Dvě firmy budou hromadně propouštět. Nezaměstnanost v kraji ale pořád klesá

K poklesu nezaměstnanosti došlo v posledním měsíci ve všech okresech Olomouckého kraje. K poslednímu dubnu bylo kraji přes 16 375 uchazečů o zaměstnání. Je to o 768 méně než v březnu. Zvyšuje se ale procento žen mezi nezaměstnanými. Vyplývá to ze...

V minulém roce bytová výstavba v Olomouckém kraji oproti roku 2022 klesla o třetinu a její procentuální snížení bylo ve srovnání s ostatními kraji nejvýraznější. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Trend poklesu nepokračuje, oproti loňsku se nyní v kraji staví výrazně více. Na novou výstavbu letos od ledna do března v Olomouckém kraji připadlo 388 bytů a na změny hotových staveb 79 bytů. V celém Česku byla letos v prvním čtvrtletí zahájena stavba 8065 bytů, jejichž počet byl meziročně nižší o 15,1 procenta. Pokles bytové výstavby vykázalo deset krajů.

Loni v Olomouckém kraji začala stavba 1475 bytů, ve srovnání s rokem 2022 o 34,6 procenta méně. V roce 2022 bytová výstavba v kraji naopak o třetinu vzrostla. Stavba bytů v posledních letech ožila hlavně v Olomouci, kde se nyní připravuje, staví či dokončuje několik velkých bytových projektů. Developerské společnosti budují byty v městské části Slavonín a další vznikly v areálu bývalého telekomunikačního podniku SPT Telecom na Tabulovém vrchu. Společnost Sochorova stavební na místě bývalých kasáren v centru Olomouce postavila více než 300 bytů.

Přes 200 bytů postavila v areálu bývalých sladoven a mrazíren developerská společnost Link City Centrum NS. Developerská skupina Redstone kvůli vysoké poptávce po bytech rozšířila první etapu projektu Šantovka Living z původně plánovaných dvou bytových domů na čtyři. Počet nabízených bytů se tak zdvojnásobil na 68. V areálu by mělo být výhledově postaveno celkem 12 bytových domů.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky Bydlení, byty, bytová výstavba, nemovitost, statistika, Český statistický úřad, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jako na houpačce. Po loňském propadu bytová výstavba v Olomouckém kraji ožívá  |  Zprávy  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.