Počasí dnes27 °C, zítra27 °C
Úterý 25. června 2024  |  Svátek má Ivan
Bez reklam

Hasiči v Olomouckém kraji truchlí. Zemřel Bohuslav Strouhal, službě zasvětil 35 let

Bolestná zpráva zasáhla nejen hasiče z Olomouckého kraje, ve věku 59 let zemřel Bohuslav Strouhal, který práci v hasičském sboru zasvětil celou svou kariéru. Spolehlivý profesionál ze Šumperska byl i velitelem jednotky dobrovolných hasičů a věnoval se rovněž práci s mládeží.

Z řad Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje ve středu 15. května navždy odešel nadpraporčík Bohuslav Strouhal. „S velkým zármutkem se loučíme s naším kolegou, kamarádem a dlouholetým hasičem, který patřil k nejdéle sloužícím příslušníkům našeho sboru, k němuž nastoupil již v roce 1989 a hasičské praxi zasvětil svou profesní kariéru na 35 let,“ informovali zástupci HZS Olomouckého kraje na sociálních sítích.

Smutná zpráva zasáhla olomouckou nemocnici. Zemřel uznávaný kardiochirurg Šantavý

Významný odborník navždy opustil olomouckou fakultní nemocnici, v pátek zemřel ve věku 50 let někdejší přednosta Kardiorchirurgické kliniky docent Petr Šantavý. V největším zdravotnickém zařízení na střední Moravě působil uznávaný profesionál...

Žal prožívají také dobrovolní hasiči v Bludově, kde byl Bohuslav Strouhal dlouhá léta velitelem jednotky a věnoval se i mládeži nadšené nejen pro požární sport. „S hlubokou bolestí a velkým zármutkem vám oznamujeme, že nás navždy opustil náš kamarád, velitel JSDH, duše našeho sboru Boban Strouhal. Nikdy nezapomeneme,“ napsali dobrovolní hasiči z Bludova na svém profilu.

Bohuslav Strouhal působil na Územním odboru Šumperk jako vrchní inspektor kontrolní činnosti a dlouhodobě také jako zastupující vyšetřovatel příčin požáru. „Byl aktivním a spolehlivým příslušníkem, u kterého se prolínala činnost v profesionální a dobrovolné požární ochraně, která byla jeho profesním i životním posláním,“ uvedli představitelé hasičského sboru.

Poslední rozloučení se zesnulým proběhne v sobotu 18. května v kostele sv. Jiří v Bludově.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Obec Bludov, Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky Úmrtí, hasič, profesionální hasič, velitel, Bohuslav Strouhal, Bludov, Šumperk, Olomoucký kraj, hasiči, HZS Olomouckého kraje

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hasiči v Olomouckém kraji truchlí. Zemřel Bohuslav Strouhal, službě zasvětil 35 let  |  Zprávy  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.