Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Neděle 19. května 2024  |  Svátek má Ivo
Bez reklam

Festival Olomouc (o)žije opět ovládne centrum města. Vystoupí až stovka hudebníků

Obyvatelé Olomouce se mohou opět těšit na jeden z největších pouličních festivalů Olomouc (o)žije. Ulice města obsadí stovka hudebníků, letošní třetí ročník doplní i komunitní snídaně či výstava olomouckých fotografů. Akce se uskuteční v sobotu 24. června, v minulých ročnících festival navštívilo až několik tisíc návštěvníků.

Hudebníci budou hrát a zpívat zdarma v centru města na náměstích, před kavárnami, bary a restauracemi, jejich vystoupení mohou kolemjdoucí podpořit příspěvkem do kasiček. Program je letos rozprostřen do celého dne. Hudební vystoupení začnou ve 13:00 a potrvají do noci, od rána si lidé budou moci v ulicích prohlédnout fotografickou výstavu. "Novinkou bude letos také komunitní snídaně před radnicí, která začíná v 09:00. Bude se tam nacházet dlouhý prostřený stůl, lidé tam budou moci přinést cokoliv k snědku a posnídat s přáteli, hrát u toho bude hudba," uvedl pořadatel festivalu Štěpán Havran.

Hudební program obstará stovka hudebníků. "Jde převážně o hudebníky z celého Olomouckého kraje, někteří do Olomouce přijedou i ze Slovenska nebo z Prahy. Lidé se budou moci těšit na mix všech žánrů - od folku, folkloru, popu, chybět nebude ani jazz, blues nebo vážná hudba," doplnil Havran. Apeloval na návštěvníky, aby hudebníky podpořili finančním příspěvkem do klobouku či kasiček. Na této vzájemnosti je akce založená. Součástí programu budou i taneční vstupy, vystoupení kouzelníka Antonína Brtníka, tance na šálách, atmosféru slam poetry v ulicích okoření vystoupení folklorního souboru, flamenka či swingová tančírna s živou hudbou.

Olomouc nastartovala proces sloučení Moravského divadla a Moravské filharmonie. Kritici žádali odložení

Městské zastupitelstvo v Olomouci dnes nastartovalo proces sloučení Moravského divadla a Moravské filharmonie. Město si v první fázi nechá vypracovat analýzu a ubezpečuje, že obě prestižní značky zůstanou v každém případě zachovány. Opozice v...

V programu hudebníků je již tradičně bubenická show Ivo Batouška, vystoupení violoncellistů Arrhytmia, Dixieland vojenské hudby Olomouc, KJ Sax, ulice roztančí například Brass Avenue, Trocha Klidu, Peter Juhás. "Na ulici se letos prostřídají skutečné osobnosti. Zahrají členové legendárních olomouckých The Bluesmen - Petr Fiedler a Jaromír Vraštil, někdejší ostravský král soulu Jerry Löffler, u mikrofonu se objeví i skvělá Hana Ulrychová, na klávesy zahraje geniální pianista a olomoucký rodák Emil Viklický. V kombinaci s řízným blues-rockem Blues Power slibuje tato sestava nevšední hudební zážitek," doplnil Havran. Přesný program je na stránkách festivalu.

Součástí festivalu budou oblíbené Happy Points, kde si budou moci zájemci v kavárně, hospodě či baru vyzpívat třeba zmrzlinu, kávu, mojito nebo pivo, které věnovaly samotné podniky. Pořadatelé přichystali i doprovodný program pro děti. Festival zakončí after party v Letním kině.

První ročník pouličního festivalu byl oslavou konce pandemie, kdy hudebníci vrátili do města život. Za první ročník festivalu získali pořadatelé od města cenu Počin roku 2021. Po ukončení covidových opatření zůstává hlavním smyslem akce úzká vazba mezi umělci a návštěvníky. "Chceme, aby bylo město živé a chceme alespoň na jeden den sem dostat atmosféru obdobnou jako na jihu Evropy. Kdo má chuť, ať se k umělcům přidá svým tancem nebo zpěvem," dodal Havran. Akce se koná za podpory města Olomouce a Olomouckého kraje.

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB Olomouc žije

Štítky hudba, festival, Olomouc, (o)žije, festival, snídaně, výstava, centrum města, kavárna, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Festival Olomouc (o)žije opět ovládne centrum města. Vystoupí až stovka hudebníků  |  Kultura  |  Zprávy  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.