Počasí dnes8 °C, zítra11 °C
Středa 29. března 2023  |  Svátek má Taťána

ANKETA: Jak jste spokojeni s nově zvoleným prezidentem České republiky?

Novým prezidentem České republiky se stal generál ve výslužbě Petr Pavel. Ve druhém kole voleb jasně porazil šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a získal i více hlasů než například dosluhující prezident Miloš Zeman.

Petr Pavel se tak po Václavu Havlovi, Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi stane čtvrtým českým prezidentem. "V této volbě vyhrály pravda, důstojnost, respekt a pokora," řekl nově zvolený prezident ve svém prvním projevu ve volebním štábu.

Pavel chce uklidnit rozjitřené emoce a opět spojit rozdělenou společnost. "Opravdu to nevnímám tak, že by tady byli poražení a vítězní voliči. Všichni jsme občané, máme jiný názor na řadu věcí, ale to neznamená, že jsme nepřátelé. Jsem připraven komunikovat s každým, kdo bude mít chuť komunikovat, a je mi jedno, jestli je z vládního tábora nebo z opozice. A k tomu chci také otevřít prostor pro všechny občany," prohlásil nový prezident České republiky.

Jste spokojeni s nově zvoleným prezidentem České republiky?

Celkem hlasovalo55079 čtenářů

Novým českým prezidentem byl zvolen generál ve výslužbě Petr Pavel. Ve finále porazil bývalého premiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Pavel získal více než 58 procenta hlasů. Dosavadní prezident Miloš Zeman, který bude ve funkci do 8....

Hodnocení článku je 56 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto redakce Drbny

Štítky anketa, spokojenost, prezident, Česko, Petr Pavel, Miloš Zeman, Andrej Babiš, ANO 2011, Václav Havel, Václav Klaus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Rudolf Klimeš

S tím šaškem spokojený nejsem. Volby byli zmanipulované aby ten spletenec si mohl s ním dovolit už vše.

Pátek, 10. února 2023, 09:04

Pavel Matas

Jak můžu být spokojený s někým, kdo ještě není právoplatný prezident! A už jeho chování a výroky vzápětí po zvolení (prezidentem bude až po inauguraci!) nasvědčují tomu, že to žádný lumen nebude a požene nás mj. do války!

Neděle, 5. února 2023, 21:19

Honza Dočekal

Kdo považuje za výhru, po 33 letech mít jako hlavu státu komunistu, tak je hlupák, nebo mladej.

Úterý, 31. ledna 2023, 19:57

Franta Franta

Zatím jen mele a mele, tak uvidíme čím překvapí, jinak mne nezajímá

Úterý, 31. ledna 2023, 13:29

John Photonn

Se teprve uvidí ne? Zda můžeme být spokojeni...

Neděle, 29. ledna 2023, 13:25

Jiří Stoklasa

Spokojený s volbami nejsem ani být nemůžu, ale má to svou výhodu, že prohra Babiše mě nemrzí, vadí mi výhra Pavla. Nechápu lidi kteří jsou den po volbách spokojeni s novým prezidentem, zřejmě proto, že bude dobře vypadat na známkách a můžou ho oblíznou aspoň zezadu. Rád bych připomněl vítězům jedno lidové rčení -nechval dne před večerem. Uvidíme za rok.

Neděle, 29. ledna 2023, 11:22

Lenka Kuchařová

Nejsem nadšená z toho,že P.Pavel byl členem KSČ,ale na druhé straně kdo z nás někdy neudělal chybu a gen.Pavel se veřejně za toto své pochybení omluvil.Babiš je dvakrát soudně potvrzený stbák,byl v této činnosti velmi aktivní,vytěžil z toho,že jeho diče ptařili k nomeklaturním kádrům maximum,a NIKDY se za svou stbáckou minulost neomluvil.A to už pomíjím,že v začátcích svého zlodějského podnikání přišel k počátečním financím praním špinavých peněz a skrýval se za ,,pomoc " švýcarských spolužáků.Kdo z řadových,byť talentovaných Čechů mohl za totality studovat ve Švýcarsku ?A nyní okradl svými hloupými doporučeními,aby nemyslící občané vsadili své peníze na jeho výhru ve volbách,další lidi.Celé jeho ,,podnikání " je postavené na lžích,krádežích (12 miliard protiprávně z fondů EU),podvodech a důvěře omezených lidí s IQtykve....Takže jsem volila menší zlo,které představuje gen.Pavel a tiše očekávám,že vyčistí Pražský hrad od zápachu cigaret,slivovice,a rozkradačů typu Mynář,Nejedlý atd..Kéž by se mu to podařilo rychle a brzy!

Neděle, 29. ledna 2023, 11:21

Pavel Polívka

De druhém kole jsem už nešel volit prezidenta. Přišel jsem volit (snad) menší zlo, než je Babiš.

Neděle, 29. ledna 2023, 09:47

Milan Lašťovka

Ze dvou komunistů a dvou agentů vyhrál agent Pávek a na tom se asi nic nezměnmí

Neděle, 29. ledna 2023, 09:23

Luc Mark

,,tak prej ženský maj radost z pěknýho chlapa do obrazu a sázkový kanceláře i nějaký lidi si zase pěkně namastili kapsu,,

Sobota, 28. ledna 2023, 23:35

Josef Brožek

Za mě 1-

Sobota, 28. ledna 2023, 22:15

Lenka Kuchařová

Je mi líto všech zaslepených lidí s IQtykve,kteří doufali v to,že když bude prezidentem slovenský stbák Babiš,který ani neumí česky,že jim bude sypat další bezpracné soc. dávky,aby ,,nedej Bože " nemuseli chodit do zaměstnání.Holt máte smůlu ......,protože převážil zdravý rozum .

Sobota, 28. ledna 2023, 20:15

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.