Počasí dnes27 °C, zítra27 °C
Čtvrtek 18. července 2024  |  Svátek má Drahomíra
Bez reklam

Ocenění za nezištnou pomoc. Desítka dobrovolníků získala cenu Křesadlo

Slavnostní večer v olomouckém Divadle na Šantovce odtajnil desítku oceněných dobrovolníků, kteří nezištně pomáhali lidem ve svém okolí. Do desátého ročníku tradičního předávání cen Křesadlo se promítla také koronavirová situace, pomoc při epidemii měla svou samostatnou kategorii.

Dobrovolníky, kteří působí v různých oblastech veřejného života, mohli nominovat lidé z celého Olomouckého kraje. Mezi oceněnými pak byli lidé pomáhající v oblasti sociální, zdravotnické či komunitní. Nechyběla ani kategorie dobrovolných hasičů.

Křesadlo si převzali také Tomáš Hurta a Ladislav Vícenec, kteří se rozhodli pomáhat při počátku pandemie onemocnění covid-19. Ať už to bylo formou výroby polotovarů pro výrobu roušek či bezplatným opravováním šicích strojů právě v období nebývalé potřeby šití ochranných pomůcek.

„Typickým jmenovatelem všech oceněných byla skromnost. Svým činům nepřikládali žádnou velkou důležitost, což často provázeli tvrzením ,to by přece udělal každý‘. Díky lidem dobré vůle byl celý slavnostní večer naplněn příjemnou atmosférou,“ podotkl Karel Čapka z dobrovolnické organizace Maltézská pomoc.

V kategorii sociálních služeb získala ocenění Michaela Herzogová, která se už přes deset let věnuje v organizaci Maltézská pomoc osamoceným seniorům a lidem se zdravotním postižením. Spolu s ní je držitelkou ceny také Monika Martínková za pomoc sirotkům ze sociálně znevýhodněných podmínek.

Za práci s dětmi a mládeží si převzal cenu dlouholetý skaut z Jesenicka Jiří Kovalčík, druhým oceněným se stal František Vyhnálek, který je i přes zdravotní komplikace dvacet let členem klubu Čtyrlístek a hudebně doprovází nejen akce speciální školy.

Cenu Křesadlo získala také Liběna Hrešková za dobrovolnické aktivity pro děti z dětských domovů a sociálních ústavů. Ve stejné kategorii spolkové a komunitní činnosti vyzdvihli pořadatelé aktivity Hany Pospíšilíkové z Hanáckého folklorního spolku.

Ve zdravotní oblasti dostala cenu Milena Drdáková, zakladatelka spolku ILCO, který pečuje od roku 2010 o osoby se stomií, tedy s umělým vývodem střev.

Už více než 34 let je dobrovolnou hasičkou další oceněná žena - Milena Sobotková. Jako starostka okresního sdružení hasičů v Šumperku se věnuje i pořádání kulturních a charitativních akcí.

Ocenění a kategorie
• Tomáš Hurta a Ladislav Vícenec – dobrovolná pomoc během koronavirové epidemie
• Michaela Herzogová a Monika Martínková – sociální služby
• Jiří Kovalčík a František Vyhnálek – děti mládež a volnočasové aktivity
• Liběna Hrešková a Hana Pospíšilíková – spolková a komunitní činnost
• Milena Sobotková – dobrovolní hasiči
• Milena Drdáková – zdravotní oblast

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Maltézská pomoc - Karel Čapka

Štítky dobrovolnictví, pomoc, dobrovolník, charita, cena, vyhlašování, Olomouc, František Vyhnálek, Olomoucký kraj, Maltézská pomoc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ocenění za nezištnou pomoc. Desítka dobrovolníků získala cenu Křesadlo  |  Společnost  |  Zprávy  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.