Počasí dnes27 °C, zítra30 °C
Sobota 20. července 2024  |  Svátek má Ilja
Bez reklam

VIDEO: Osm dobrovolníků z regionu obdrželo cenu Křesadlo. Například za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny

Osm dobrovolníků z Olomouckého kraje převzalo v Arcibiskupském paláci v Olomouci cenu Křesadlo 2022 za nezištnou pomoc lidem, kteří to potřebují. Mezi oceněnými jsou dobrovolníci ze sociální či zdravotnické oblasti, lidé, kteří pracují s dětmi, dobrovolný hasič nebo muž, který pomáhal uprchlíkům z Ukrajiny.

FOTOGALERIE: Plechoví svědci bombardování. Na olomouckém náměstí stojí shořelé autovraky z Ukrajiny

Trojice zcela zničených autovraků stojí od úterního poledne na olomouckém náměstí Republiky v centru města. Instalací torz automobilů chtějí autoři expozice připomenout strasti lidí ve válkou zasažené Ukrajině. Auta mají také upozornit na možnost...

Ve dvanáctém ročníku ceny Křesadlo vybírala oceněné ze třech desítek dobrovolníků komise složená ze zástupců kraje, měst, neziskových organizací, univerzity a médií.

"Mezi oceněnými jsou lidé, kteří nad rámec svých povinností pomáhali organizacím či lidem ve svém okolí zvládnout těžkosti jejich života. Nejmladšímu oceněnému Lukáši Madovi, který pomáhá seniorům a zdravotně postiženým v Olomouci, je 24 let, nejstarší dobrovolnici Marii Vyhnálkové pak 91 let, stála u zrodu uničovské Charity a doteď je vítanou pomocí v charitním šatníku. Cena je určena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci," uvedl Karel Čapka z olomouckého centra Maltézské pomoci.

Dalšími oceněnými jsou dobrovolný hasič Josef Pokorný z Loštic na Šumpersku, Jaromíra Kurucová, která se věnuje hipoterapii pro děti, nebo Marianna Pevná, vedoucí klubu pro seniory v Mohelnici. Z Nadace Malý Noe byla oceněna Zuzana Hájková, která se věnuje podpoře dětí s postižením v Česku a například i v Zambii. 

Cenu Křesadlo dostal také dobrovolník Arcidiecézní Charity Luboš Plch, který pomáhal ve skladě s dary určenými pro prchající před válkou z Ukrajiny. Dva měsíce pracoval v koordinačním centru v Olomouci, kde odsloužil téměř 120 hodin. "V nejnáročnější dnech byl ve skladu i přes 9 hodin. Rukama mu prošly tisíce hygienických potřeb, které třídil, kromě toho pomáhal i s organizací skladu v době, kdy byl největší nápor uprchlíků a darovaného materiálu. Podílel se také na vypravování humanitární pomoci přímo na Ukrajinu. Jeho hlavní zásadou je konat dobro," uvedl v tiskové zprávě Čapka.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Arcidiecézní Charita Olomouc/Pavel Langer

Štítky dobrovolníci, ocenění, Maltézská pomoc, Křesadlo, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

VIDEO: Osm dobrovolníků z regionu obdrželo cenu Křesadlo. Například za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny  |  Společnost  |  Zprávy  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.