Počasí dnes26 °C, zítra24 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Policistu, jehož zbraň nedávno vystřelila v mateřské školce v Přerově, čeká kázeňské řízení

Kázeňské řízení čeká policistu, z jehož zbraně na předškolní vzdělávací akci v mateřské školce v Přerově krátce po skončení přednášky padl výstřel. Při události naštěstí nebyl nikdo zraněn, policista zřejmě nedodržel postup pro manipulaci se zbraní.

"Policisté odboru vnitřní kontroly krajského ředitelství policie po pečlivém šetření události, ke které došlo 2. 3. 2023 v mateřské školce v Přerově dospěli k závěru, že policista jednal v rozporu se závaznými pokyny policejního prezidenta, kterými je stanoven postup policistů při manipulaci se zbraní," oznámila dnes mluvčí policie Jitka Dolejšová.

Policista je podezřelý z kázeňského přestupku podle zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. "Závěry budou postoupeny příslušnému služebnímu funkcionáři s kázeňskou pravomocí, to znamená řediteli územního odboru Přerov, který zahájí s policistou kázeňské řízení," dodala mluvčí

Nečekaný výstřel padl na začátku března dopoledne po přednášce v přerovské mateřské škole v ulici Dvořákova. Policie upřesnila, že zbraň nevystřelila v blízkosti dětí, ale v odděleném prostoru místnosti. Při události se nikdo nezranil. 

Krajský policejní ředitel vzápětí nařídil opětovné proškolení všech policistů v manipulacích se zbraněmi.

Po střeleckém incidentu v přerovské školce čeká policisty opětovné proškolení se zbraněmi

Rozruch vzbudila ve čtvrtek zpráva o neplánovaném výstřelu ze služební zbraně po policejní besedě v jedné z mateřských škol v Přerově. Při incidentu se nikdo nezranil, situací se zabývá odbor vnitřní kontroly. Krajský policejní ředitel nařídil...

Besedy, na kterých se děti seznamují s prací policistů, se účastnilo dvanáct předškoláků. Incident vyvolal na sociální sítích mezi rodiči v Přerově značnou diskusi, řada z nich se podivovala nad tím, že policisté chodí na tyto besedy se služební zbraní. Podle policie je to však na místě. "Služební zbraň je součástí policejního stejnokroje a v případě, že do mateřské školy na besedu jde policista z přímého výkonu služby, tak je i naprosto odůvodnitelné, že ji u sebe má," vysvětlila mluvčí Dolejšová.

Podle ní podobných besed v Olomouckém kraji organizuje policie ročně stovky, v tomto případě šlo podle vedení krajské policie o ojedinělý incident, který není systémovým selháním, ale pochybením konkrétního policisty.

Ohodnoť článek

Štítky kázeňské řízení, přestupek, Policie, střelba, Přerovsko, střelba školka, mateřská školka, beseda, služební zbraň, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.