Na podporu hendikepovaných osob se dnes v Olomouci uskuteční tradiční sbírka Zasukované tkaničky. Koupí symbolického předmětu, zauzlených barevných tkaniček, pomohou dárci financování aktivit a služeb pro tělesně postižené. V ulicích hanácké metropole budou možnost příspěvku nabízet desítky dobrovolníků.
Iniciátorem sbírky Zasukované tkaničky je Spolek Trend vozíčkářů Olomouc, který v letošním roce oslavil 30 let od svého založení. Jde o jednu z největších organizací poskytujících sociální služby v Olomouckém kraji. Termín podzimní etapy dobročinné akce připadá na pátek 8. listopadu.
„Sbírka Zasukované tkaničky je již dvaadvacátým rokem tradiční akcí, která pomáhá výběrem finančních prostředků zlepšit život osob s těžkým tělesným handicapem. Do ulic hanácké metropole se vydá několik desítek dobrovolníků, kteří budou za dobrovolný příspěvek do kasiček rozdávat veřejnosti pár zasukovaných tkaniček, jež jsou symbolem této sbírky,“ uvedl mluvčí spolku Milan Papežík.
Pátek, 1. listopadu 2024, 08:57
Radnice ve Šternberku na Olomoucku nechala v areálu domu s pečovatelskou službou vybudovat dvě coolny. Jde o dobíjecí úschovné boxy pro elektrické invalidní vozíky. Město chce tímto způsobem usnadnit seniorům používání elektrických vozítek, která...
Výtěžek sbírky napomáhá k dofinancování poskytovaných služeb, především služby osobní asistence, a například i k nákupu nových kompenzačních pomůcek. „Díky vybraným financím z minulých ročníků se nám podařilo dofinancovat pořízení dvou speciálních automobilů. Ty slouží k převozu našich klientů a terénních sociálních pracovníků,“ doplnil Milan Papežík.
Spolek se již 30 let zaměřuje na zlepšení života tělesně postižených. Podle jeho zástupců se za tuto dobu situace v sociálních službách a bezbariérovosti výrazně změnila. „Většina klientů a zaměstnanců spolku vnímá těch posledních 30 let jako velkou změnu k lepšímu. Dříve byly osoby s tělesným handicapem odkázány na ústavy a na jejich důstojný život nebyl brán velký zřetel. Proto se několik vozíčkářů rozhodlo založit náš spolek a Trend vozíčkářů se tak stal jedním z prvních poskytovatelů sociálních služeb v naší zemi,“ říká ředitel spolku Tomáš Zrnka.
Spolek Trend vozíčkářů Olomouc založili v roce 1994 lidé s těžkým tělesným handicapem. Od té doby poskytuje spolek komplexní služby jako osobní asistence, sociální rehabilitace, odbornou poradnu s půjčovnou kompenzačních pomůcek a zaměstnává osoby s těžkým zdravotním postižením.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.