Olomoucký startup se zabývá prevencí srdečních onemocnění, zaujal i studenty z Izraele

Autoři | Foto Moravská vysoká škola Olomouc

Olomoucký startup KardiAI, který se zabývá inovativní přístupy k prevenci srdečních onemocnění, zaujal studenty z jeruzalémské akademie. Do Olomouce na Moravskou vysokou školu přijeli na kurz digitální transformace zdravotnictví, jeden z prvních svého druhu v zemi.

Moravská vysoká škola Olomouc ve spolupráci s Jerusalem Multidisciplinary College zahájila tento semestr nový kurz v anglickém jazyce Management of Healthcare Organizations. Jeden z prvních kurzů svého druhu se zaměřuje na rozvoj znalostí v oblasti digitální transformace zdravotnictví.

Na programu byl mimo jiné workshop s olomouckým startupem KardiAI, který se zbývá prevencí srdečních onemocnění. Aplikace měří EKG a v případe nesrovnalostí upozorní pacienta. "Pro studenty je velmi cenné setkat se s odborníky z praxe a zažít, jak digitalizace může změnit postupy ve zdravotnictví. Věříme, že tato zkušenost je vybaví potřebnými dovednostmi pro budoucí kariéru. Naše partnerství s jeruzalémskou akademií nás inspiruje k přinášení nových vzdělávacích příležitostí," sdělil Tomáš Jelínek z Ústavu inovací ve zdravotnictví.

Olomoucký sartup je nyní připraven na expanzi na zahraniční trhy. "Zájem izraelských studentů o řešení KardiAI byl ukázkou toho, že srozumitelná řešení mohou oslovit zákazníky po celém světě," dodal Jelínek.

Šumperk, Prostějov, Tovačov, Hrubá Voda. Telemedicína si razí cestu moravskými domovy pro seniory

Domovy pro seniory na Moravě začaly ve větší míře využívat telemedicínu. Loni na sklonku roku se k vyšetření na dálku připojilo prvních osm zařízení, nyní se služby rozšiřují na další domovy. V Olomouckém kraji jde například o Šumperk, Prostějov,...

Součástí programu byla také návštěva Fakultní nemocnice, která představila hlavní projekty digitalizace a Národní centrum pro telemedicínu.  

"Tento kurz je příležitostí pro naše studenty, aby se ponořili do problematiky digitalizace v mezinárodním kontextu. Spolupráce studentů z různých zemí přináší mnohem širší perspektivu a umožňuje jim vidět, jak různé zdravotnické systémy reagují na technologické výzvy," sdělila lektorka z z jeruzalémské akademie Lior Naamati-Schneider. První část kurzu probíhala online, dvouměsíční fáze nyní pokračuje v Olomouci.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Izrael, prevence, srdeční choroby, studenti, zdravotnictví, digitalizace, Tomáš Jelínek, Olomouc, Česko, Moravská vysoká škola Olomouc, Jeruzalém

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.