Počasí dnes-2 °C, zítra0 °C
Pondělí 6. února 2023  |  Svátek má Vanda

Počet případů covidu vzrostl v Olomouckém kraji za poslední týden téměř o třetinu

Počet případů covidu v uplynulém týdnu v Olomouckém kraji vyskočil nahoru. V porovnání s předchozím obdobím je o téměř třetinu více lidí s koronavirem. V regionu je v současné době 114 případů covidu na sto tisíc obyvatel.

Letní vlna covidu je v Olomouckém kraji na ústupu. Za týden přibylo 719 případů

Letní vlna covidu v Olomouckém kraji je na ústupu. Počet nových případů již tři týdny po sobě klesá. Za uplynulých sedm dní přibylo 719 případů, což je o 49 méně než před týdnem. V kraji je v přepočtu na 100 tisíc obyvatel 114 nákaz, o týden dřív...

Podle hygieniků je epidemiologické situace v Olomouckém kraji i přesto stále klidná a odpovídá sezóně.

"Krajská hygienická stanice eviduje za období od 9. září do 15. září 1232 osob s pozitivním výsledkem testu na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2. Oproti předchozímu týdnu, kdy bylo 956 případů, vzrostl počet případů v Olomouckém kraji o 29 procent," potvrdila mluvčí krajských hygieniků Markéta Koutná.

Nejvyšší výskyt koronaviru je v okrese Olomouc, a to 544 případů, následuje Šumperk s 274, Přerov s 200, Prostějov se 166 a Jeseník se 48 případy. "Průměrná týdenní incidence na 100 000 obyvatel dosahuje hodnoty 114 potvrzených případů," uvedla Koutná.

Počet případů začal růst v létě, poté se situace uklidnila a covid zase ustoupil. S nadcházejícím podzimem počet nemocných v Olomouckém kraji opět začíná růst.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje

Štítky covid, koronavirus, statistika, Olomoucký kraj, COVID-19, Krajská hygienická stanice, Olomouc, Šumperk, Přerov, Prostějov, Jeseník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.