Počasí dnes-2 °C, zítra0 °C
Pondělí 6. února 2023  |  Svátek má Vanda

Fakultní nemocnice v Olomouci zrušila zákaz návštěv, počet případů koronaviru klesá

Fakultní nemocnice Olomouc dnes zrušila zákaz návštěv na svých lůžkových odděleních, který kvůli epidemii koronaviru v tomto největším zdravotnickém zařízení v Olomouckém kraji platil od začátku října.

Covid v Olomouckém kraji dál ustupuje, zřejmě ho střídá vlna respiračních onemocnění

Počet lidí s covidem se v Olomouckém kraji dále snižuje, oproti předchozímu týdnu klesl počet nových případů téměř o polovinu. Naopak je více respiračních onemocní, jejich počet vzrostl o téměř dvacet procent.

"S ohledem na aktuální klidnou epidemiologickou situaci ve výskytu respiračních onemocnění je s platností od úterý ve Fakultní nemocnici Olomouc zrušen zákaz návštěv, který platil od 5. října. Navštěvující osoba i nadále nesmí vykazovat známky infekčního onemocnění a po dobu návštěvy je povinna používat respirátor," potvrdil mluvčí nemocnice Adam Fritscher.

Počet lidí s covidem se v Olomouckém kraji snižuje již několik týdnů po sobě. Za minulý týden hygienici evidují 279 osob s pozitivním testem na koronavirus, což je o 43 procent méně než v předcházejícím týdnu.

"Počet nových případů v Olomouckém kraji klesá již pátý týden za sebou. Z hlediska věkových kategorií se nejvíce nemocných nyní nachází mezi dospělými ve věku od 55 do 64 let. Naopak mezi dětmi do devíti let není v současné chvíli výskyt onemocnění evidován. Průměrná týdenní incidence na 100 tisíc obyvatel dosahuje 27 případů," uvedla v tiskové zprávě mluvčí hygieniků Markéta Koutná.

Návštěvy jsou stále zakázané například v hranické nemocnici, omezené jsou návštěvy také v nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Fakultní nemocnice Olomouc

Štítky návštěvy, zákaz, covid, koronavirus, Fakultní nemocnice, Olomouc, návštěva, Fakultní nemocnice Olomouc, COVID-19, Olomoucký kraj, pandemie covidu-19, AGEL Středomoravská nemocniční a.s.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.