Opakující se prohřešky řidičů, chodců i cyklistů zaznamenávají na přejezdech policisté v Šumperku. Lidé nerespektují na kříženích trati a silnice výstražná světla a nedovoleně překonávají železnici. Za zbytečné riskování udělují strážci zákona na místě pokutu přesahující pět tisíc korun.
Úterý, 28. listopadu 2023, 17:19
Panika, dým a řev provázely první chvíle hrozivé nehody osobního vlaku a kamionu v Olomouci. Následky požáru a jedovatého dýmu, které zachvátily jeden z vagonů, mohly být přitom tragické. Zástupci Olomouckého kraje a Hasičského záchranného sboru...
Podle policejní mluvčí Miluše Zajícové mají policisté v hledáčku především železniční přejezdy, na kterých již v minulosti došlo k vážným dopravním nehodám. Při dohledu se ale ukazuje, že lidé na těchto místech nedodržují základní zásadu nevstupovat či nevjíždět na přejezd při blikajícím červeném výstražném světle. „Při střetu vlaku s vozidlem nebo osobou dochází v mnoha případech k nehodám s fatálními následky. Hlavní příčinou těchto nehod je riskantní a nezodpovědné jednání účastníků silničního provozu,“ podotýká mluvčí Policie ČR.
Světelné dopravní značení nerespektovalo v průběhu února hned několik řidičů a bez ohledu na bezpečnost vjeli na železniční přejezd. „Některým z nich byla uložena pokuta v příkazním řízení ve výši 5 500 korun a další byli oznámeni příslušnému správnímu orgánu. Všichni porušili ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Za tyto přestupky mohou hříšníci počítat s pokutou v příkazním řízení vyřešeným na místě v částce od 4 500 do 5 500 korun, v případě že dojde na správní řízení, hrozí přestupci pokuta ve výši od 7 000 do 25 000 korun. V obou případech přichází řidič o 6 bodů,“ objasnila policistka.
Ta doplnila, že policisté budou v rámci výkonu služby i nadále dohlížet na bezpečnost na železničních přejezdech a v maximální možné míře se snažit preventivními a cílenými akcemi eliminovat toto riskantní chování.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.