Počasí dnes22 °C, zítra26 °C
Neděle 16. června 2024  |  Svátek má Zbyněk
Bez reklam

Recidivista se na svobodě příliš neohřál. V pondělí kradl, ve středu už byl zase ve vězení

Šestadvacetiletý muž v pondělí ráno vykradl restauraci na olomouckém Horním náměstí. Policie následně zjistila, že jde o recidivistu, který se na svobodu vrátil teprve v únoru. Muže pak ve středu soud opět poslal do vězení. Tentokrát na jeden rok.

„V pondělí 6. května po osmé hodině ranní jsme přijali oznámení o krádeži v restauraci na Horním náměstí. Pachatel do restaurace vnikl ráno, když obsluha otevřela dveře pro zásobování,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Zloděj z pokladny ukradl finanční hotovost, stravenky a také poblíž odložený mobilní telefon. „Celková škoda byla asi 50 tisíc korun,“ doplnil mluvčí.

Policie ale brzy pomocí kamerového záznamu podezřelého ztotožnila a během pár minut v centru Olomouce zadržela. Muž totiž nekradl poprvé. „V posledních třech letech byl za krádež Okresním soudem v Přerově odsouzen a potrestán nepodmíněným trestem. Z výkonu trestu se vrátil letos 29. února,“ dodal Hejtman.

Senior z Olomouce chtěl vydělat na kryptoměně. Dva miliony poslal podvodníkům

O více než dva miliony korun přišel sedmašedesátiletý muž z Olomouce, kterého zlákala nabídka výhodného investování do kryptoměn. Tu viděl na sociálních sítích a vidina snadného výdělku seniora přesvědčila ke spolupráci s neznámým poradcem. Šlo...

Jak později policie zjistila, pondělní krádež v restauraci nebyla jedinou, které se muž na svobodě dopustil. Má na svědomí také odcizení pokladní skříňky z bistra v obchodním domě Šantovka. Tu ukradl v neděli 5. května ráno a způsobil škodu za dva a půl tisíce korun.

Ve zkráceném řízení policisté muži sdělili podezření ze spáchání krádeže, za který mu hrozil až tříletý pobyt ve vězení. „Obviněný muž ve středu putoval před soudce, který jej v rámci vazebního jednání ihned potrestal ročním nepodmíněným trestem. Policejní hlídka pak muže eskortovala do věznice,“ uzavřel mluvčí.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie České republiky

Štítky policie, krádež, Olomouc, recidivista, restaurace, Šantovka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Recidivista se na svobodě příliš neohřál. V pondělí kradl, ve středu už byl zase ve vězení  |  Krimi  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.