Počasí dnes-1 °C, zítra2 °C
Středa 6. prosince 2023  |  Svátek má Mikuláš
Bez reklam

Hygienici v červenci kontrolovali dětské tábory. Jeden z nich provozovatel předčasně ukončil

Během července zkontrolovali hygienici více než padesát letních táborů. Na třech táborech a jedné krátkodobější akci zaznamenali problémy. Jeden dětský tábor musel kvůli zažívacím problémům provozovatel dokonce předčasně ukončit.

Do konce prvního měsíce letních prázdnin nahlásili provozovatelé hygienikům 104 zotavovacích a 20 krátkodobějších akcí, na které je přihlášeno skoro deset tisíc dětí.

„V průběhu července jsme provedli celkem 54 kontrol v souvislosti s letní dětskou rekreací. Pořadatelé přistoupili k pořádání táborů v naprosté většině velmi zodpovědně, a proto lze jejich dosavadní průběh v Olomouckém kraji hodnotit jako klidný,“ uvedla ředitelka krajských hygieniků Lenka Pešáková.

Litovel hostí výstavu Fenomén Igráček. Figurku v ikonickém designu má i Frištenský

Nejen s historií či aktuálním vývojem populárních figurek se mohou seznámit návštěvníci Turistického informačního centra Litovel na výstavě Fenomén Igráček. Putovní expozice zavítala do prostor na litovelském náměstí Přemysla Otakara, kde bude k...

Přesto se v několika případech vyskytly problémy. Na třech táborech a jedné krátkodobější akci zaznamenali kontroloři výskyt zažívacích potíží. Jednu z akcí musel provozovatel dokonce předčasně ukončit. Na jednom z táborů také hygienici udělili pokutu. „Na jedné akci byla za zjištěné nedostatky ve stravovacím provozu udělena pokuta ve výši tisíc korun,“ doplnila ředitelka.

V loňském roce organizátoři za celé léto nahlásili 129 akcí. Hygienici dokázali zkontrolovat 73 z nich. Během nich se podle hygieniků vše obešlo bez problémů.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay

Štítky hygiena, letní tábory, kontrola, dětské tábory, zotavovací akce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hygienici v červenci kontrolovali dětské tábory. Jeden z nich provozovatel předčasně ukončil  |  Z kraje  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.