Počasí dnes27 °C, zítra27 °C
Čtvrtek 18. července 2024  |  Svátek má Drahomíra
Bez reklam

Prostějovsko

Zámecké rybníky v Čechách pod Kosířem čeká revitalizace. V plánu je odbahnění, budou zde i lodičky

Zámecké rybníky v parku v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku čeká revitalizace. V plánu je odbahnění, zpevnění břehů, oprava hráze a vybudování malého přístavu pro lodičky. Investice si vyžádá 75 milionů korun, Olomoucký kraj počítá s dotací.

Prostějovské zastupitelstvo schválilo pětadvacetimetrový bazén. Plavci chtějí prosadit referendum

Prostějovské zastupitelstvo schválilo stavbu pětadvacetimetrového bazénu s deseti drahami. Opozice prosazuje padesátimetrovou délku, s tím souhlasí také místní Tělovýchovná jednota, která chce prosadit referendum o podobě plaveckého bazénu.

Za tragickou nehodou u Konice byl smyk na mokré vozovce. Osmnáctiletý řidič nepřežil

Za tragickou nehodou, při které o víkendu u Konice na Prostějovsku zemřel osmnáctiletý mladík, je podle všeho nepozorná jízda na mokré vozovce. Vyšetřování ukázalo, že mladý řidič v mírné zatáčce dostal smyk a střetl se s protijedoucím autem....

Využívaný železniční přejezd do Smržic končí, podle úřadů je nebezpečný. Obec s tím nesouhlasí

Využívaný železniční přejezd na jedné z cest do Smržic na Prostějovsku končí. Stavbaři dnes začnou pracovat na jeho úpravách, řidiči a cyklisté si budou muset najít jinou cestu. Obec byla proti, ale konec přejezdu se jí odvrátit nepodařilo.

Padesátimetrový bazén v Prostějově už podpořily stovky obyvatel. Chtějí vyvolat referendum

Několik stovek obyvatel Prostějova už podepsalo petici za padesátimetrový bazén. Zdejší Tělovýchovná jednota tak chce vyvolat referendum. Radnice plánuje postavit pouze pětadvacetimetrový bazén. Jde o jednu z největších investic v novodobé...

Tragická nehoda u Konice. Zemřel osmnáctiletý řidič, který se srazil s protijedoucím autem

Při dopravní nehodě mezi Konicí a Štarnovem na Prostějovsku zemřel dnes dopoledne osmnáctiletý řidič osobního auta, který se srazil s protijedoucím vozidlem. Mladík i přes veškerou lékařskou pomoc při transportu do nemocnice zemřel.

Dražba mimořádného nože. Nadační fond speciálů z Prostějova pořádá sbírku pro příslušníka po operaci

Nadační fond speciálních sil generála Moravce v Prostějově vyhlásil sbírku pro příslušníka Josefa Burgeta, který je po operaci hlavy v pracovní neschopnosti s nejistým návratem do zaměstnání i do normálního života. Do dobročinné aukce nyní...

Na radnici v Prostějově v čekárně u přestupkové komise napadla ve čtvrtek pětice útočníků dvě ženy a vyhrožovala jim usmrcením. Chtěla je zastrašit kvůli projednávání přestupku. Pachatelům se podařilo utéct, policie je však za chvíli dopadla a...

Frekventovaná prostějovská výpadovka se zavírá. Olomouckou řidiči neprojedou až do konce června

Jedna z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově, výpadovka do Olomouce, se zavírá. Kvůli opravám povrchu bude neprůjezdná až do konce června. Objízdná trasa vede po severním obchvatu Prostějova, řidiči se musí připravit na zdržení a komplikace.

Nehoda dodávky a dvou kamionů uzavřela dálnici D46 ve směru z Prostějova na Vyškov u Brodku u Prostějova. Havárie zatarasila oba jízdní pruhy, policie dopravu odkláněla po vedlejších silnicích. Dálnice byla uzavřená přes dvě hodiny.

Prostějovsko  |  Z kraje  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.