Počasí dnes31 °C, zítra31 °C
Pondělí 15. července 2024  |  Svátek má Jindřich
Bez reklam

Policisté i hasiči pátrali včera večer po ztracené dívce. Našli ji po několika hodinách

Profesionální i dobrovolní hasiči včera večer pátrali na Prostějovsku po ztracené jedenáctileté dívce. Do pátrání, které vedla policie, se zapojili speciální hasičské týmy i vrtulník s termovizí. Po více než třech hodinách se dívku povedlo najít v husté trávě poblíž obce Polomí.

„Na žádost Policie ČR jsme aktivovali specialisty nejen z Olomouckého kraje. Šlo o lezecké týmy, speciální techniku, čtyřkolky i techniku na vodní pátrání,“ vysvětlil mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák. Na místo pátrání také postupně vyrazilo několik psovodů.

Dívku po více než třech hodinách našel v husté trávě u obce Polomí profesionální hasič ze stanice Šumperk. Po předchozím marném pátrání místem náhodou projížděl na tříkolce a naštěstí dívku spatřil. „Konkrétní místo potom přesněji do štábu přenesla moderní technologie – geolokátor,“ dodal mluvčí.

Do pátrání se kromě hasičů nejen z Olomouckého kraje zapojili také desítky policistů, dobrovolní hasiči i vrtulník s termovizí. „K místu po skončení pátrací akce dorazila i posádka zdravotníků Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje na žádost velitele zásahu k preventivní kontrole,“ uzavřel Hošák.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie České republiky

Štítky pátrání, dívka, hasiči, policie, pátrací akce, Polomí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Policisté i hasiči pátrali včera večer po ztracené dívce. Našli ji po několika hodinách  |  Prostějovsko  |  Z kraje  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.