Olomoucká radnice upozorňuje, že v ulicích města vzrostl počet vraků, kdy majitelé nereagují na výzvy k odstranění. Pokud se vlastník nepostará o nápravu, město nechá auto s propadnutou STK odtáhnout a ekologicky zlikvidovat. Náklady v řádu desítek tisíc korun pak vymáhá po majiteli.
Město Olomouc v posledních měsících eviduje nárůst majitelů vozidel, kteří nereagují na výzvy k odstranění vraku. Tím se auto stane, pokud stojí na veřejné pozemní komunikaci šest měsíců po propadnutí STK.
"S odstavenými vraky bojujeme dlouhodobě. Nejen, že zabírají místo jiným, ale také nepůsobí esteticky na veřejném prostranství," zlobí se náměstkyně primátora pro oblast dopravy Miroslava Ferancová (ANO).
Odbor dopravy na olomouckém magistrátu proto důrazně doporučuje odstranění těchto vozidel. "Nereagovat na tyto výzvy se opravdu nevyplácí, neboť náklady spojené s odtahem, skladováním, dražbou a případnou ekologickou likvidací vraků mohou činit až desítky tisíc korun," upozornila náměstkyně.
Pokud majitel dluh neuhradí, musí počítat s dalšími náklady spojenými s vymáháním pohledávek, soudními poplatky a náklady exekutora. Olomoučtí strážníci každoročně řeší přes stovku přestupků s odstavenými vozidly, vraky a vozidly bez TK. Nejvíce přestupků bylo zatím v roce 2020, a to 142.
Úterý, 26. září 2023, 17:03
Šest automobilů odtažených z prostějovských ulic si dnes pořídili noví majitelé na historicky první dražbě tohoto typu ve městě. Všechny nepojízdné vraky bez papírů a klíčů se prodaly od více než dvou do pěti tisíc korun. Dražby se zúčastnilo osm...
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.