Počasí dnes-1 °C, zítra2 °C
Středa 6. prosince 2023  |  Svátek má Mikuláš
Bez reklam

Oprava D35 u Olomouce se mírně protáhne, bylo potřeba předrtit podkladní vrstvu

Přibližně o deset dnů oproti původnímu termínu se protáhne rozsáhlá oprava dálnice D35 mezi Litovlí a Křelovem u Olomouce. Na několikakilometrovém vytíženém úseku se od poloviny září jezdí v režimu jednoho jízdního pruhu pro každý směr. V závěru listopadu má být rekonstrukce za více než 170 milionů korun hotová.

Ve dvou etapách probíhá rekonstrukce více než 10 kilometrů pravého jízdního pásu ve dálnice D35 ve směru od Mohelnice na Olomouc. V první fázi obnovila stavební firma úsek silnice mezi sjezdy Nasobůrky a Unčovice poblíž Litovle. Poté se technika přesunula blíže k Olomouci a stavbaři se pustili do komplexní opravy delší části mezi Unčovicemi a Křelovem.

Dopravní stavba už je v této oblasti takřka obnovená, plně průjezdná měla být už 17. listopadu. I po víkendu zde ale pokračují práce a motoristé projíždějí dopravním omezením. „Oprava dálnice D35 Litovel–Křelov byla nepatrně prodloužena, do konce listopadu bude hotovo. Nyní se stavba nachází ve fázi položené obrusné vrstvy asfaltu. Důvodem změny termínu dokončení v řádech dnů je předrcení konstrukční vrstvy pro recyklaci podkladu za účelem dodržení kvalitativních požadavků na provedení rekonstrukce,“ vysvětlil mluvčí olomouckého pracoviště Ředitelství silnic a dálnice Miroslav Mazal.

Větší bezpečnost i klid v okolí. D35 u Olomouce dostane vylepšení za 700 milionů

V přípravách rozsáhlé modernizace takřka pětadvaceti kilometrů dálnice D35 mezi Olomoucí a Mohelnicí pokročilo Ředitelství silnic a dálnic. Úsek autostrády z 80. let minulého století čeká dovybavení za přibližně 700 milionů korun podle současných...

V budoucnu se počítá také s revitalizací dálnice poprvé zprovozněné v roce 1985 i v opačném směru, příprava záměru je teprve v rané fázi. „Předpokládáme větší rozsah prací a dražší zakázku oproti současné opravě pravého pásu dálnice, není vyloučeno ani spojení s některými prvky malé modernizace D35,“ sdělil již dříve mluvčí ŘSD Mazal s připomenutím připravované mnohasetmilionové investice, která má na letitou autostrádu u Olomouce doplnit důležité prvky jako bezpečnostní zálivy či oplocení a pokročilé informační systémy.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Ředitelství silnic a dálnic

Štítky Doprava, dálnice, D35, investice, oprava, rekonstrukce, ŘSD, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Oprava D35 u Olomouce se mírně protáhne, bylo potřeba předrtit podkladní vrstvu  |  Doprava  |  Zprávy  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.