Seth MacFarlane se podruhé pustil do zfilmování dětského medvídka, který kouzlem ožije a začne se chovat jako (ne)obyčejný člověk. Dokáže ale i podruhé nadchnout publikum?
První díl Teda (Médi - česká distribuce opět boduje) se nesl v duchu ztřeštěné, teenagerovské obhroublé komedie, která u části publika bodovala drsnými, ale vtipnými momenty, části diváků prostě jen stačilo, že se dívají na mluvícího plyšového medvěda, který se chová jako dospělý, mluví sprostě a sahá dámám do výstřihu. Může to ale fungovat i napodruhé tak dobře, aniž by měl divák pocit, že už to přece jen někde viděl?
Odpověď zní - může. Seth MacFarlane pochopil chyby prvního Teda a dal si velký pozor, aby je nezopakoval v tomto pokračování. Mluvím tady o hluchých místech ve filmu, vtipech, které nepadly na úrodnou půdu a dávání přílišného prostoru postavám, které si ho nezaslouží.
Druhý Ted, nebo chcete-li, Méďa, je civilnější, hraje na více strun a má tak šanci pobavit širší publikum. Dokonce má šanci i u těch, kterým se první díl nelíbil a pokračování předem zavrhli. A Seth MacFarlane konečně pochopil, že dobrý, i když ztřeštený příběh, je potřeba i v takovém filmu, jako je Ted. Právě filmovou zápletkou může Ted uhrančit i jinou cílovou skupinu, než tu, která chrochtala blahem u prvního dílu.
Ted se ve dvojce usadil s Tammy-Lynn, přihlouplou blondýnou a prodavačkou v samoobsluze, ale tak jako v každém manželství, i Tedovi s Tammy to začne skřipat. A lék na všecny trable v manželství je - dítě. A protože Ted nemá vy-víte-co, nezbývá jim nic jiného, než požádat o adopci. Tam však právě v tu chvíli narazí na úřady, které stanoví, že Ted není člověk, ale věc. A máme tu zápletku jako hrom.
Ve filmu dokonce dojde i na hluboké úvahy, ne ovšem do takové míry, aby pohřbili to, proč bylo vlastně pokračování natočeno - zábavu. Vtipů je v Tedovi habaděj. Některé narážejí na současnou situaci USA vs. Rusko, některé na práva černochů, jiné jsou zase založené na urážkách, sexu, drogách - ale kupodivu téměř všechny dokážou pobavit.
Kromě Teda, kterého namluvil sám režisér Seth MacFarlane, si zahrál i v pokračování Tedova nejlepšího kámoše Mark Wahlberg. Mila Kunis už z medvědí lodi vystoupila, nahradila ji však Amanda Seyfried, blodýnka s pronikavýma očima (které se také mimochodem stanou terčem mnoha vtipů), která hraje ve filmu mladou právničku, obhajující Teda a jeho "lidská" práva. Potěší i epizodní roličky Liama Neesona nebo Morgana Freemana.
Abych Teda však jen nevychvaloval, musím mu vyčíst také pár nedostatků. Vlastně dva. Prvním z nich je totálně nezapadající a nudné tanenční vložky, které si opravdu tvůrci mohli odpustit. Přece jen, Ted není muzikál. Druhou věcí je fakt, že Seth MacFarlane opravdu nemá cit pro milostné scény, a tak těch pár, které ve filmu uvidíme, působí více než přirozeně tak nějak nuceně a křečovitě.
Suma sumárum, Ted 2 je možná ještě lepší než jeho starší brácha. U některých scén se budete prohýbat v sedadle smíchy, u některých méně, každopadné vám můžu zaručit, že to jsou dobře investované dvě hodiny vašeho života.
Na film můžete zajít třeba do olomouckého Premiere Cinemas, program najdete zde.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.