Čtrnáctá PechaKucha už tento v pátek, tentokrát pod širým nebem v přístavišti u Envelopy

Tisková zpráva

V pátek 16. června se bude konat 14. vydání PechaKucha Night Olomouc. Organizátoři tentokrát spojili síly s kapitánem olomoucké lodi Kordulka a celá akce se odehraje v přístavišti Plavby Olomouc. Více než polovina prezentací bude představovat projekty spojené s Olomoucí.

Vzhledem k letnímu počasí, které aktuálně panuje se organizátoři rozhodli uspořádat následující vydaní PechaKucha Night pod otevřeným nebem. „Výběr místa konání nám moc času nezabral. Nábřeží řeky nabízí příjemné prostředí a nám se líbí, jakým způsobem Šimon Pelikán rozvíjí jeho potenciál. Open air akci jsme chtěli uspořádat už dlouho a tohle místo nám přišlo pro PechaKucha Night adekvátní,” komentuje organizátor Ondřej Čejka.

Kromě 11 prezentujících bude na programu i živá hudba. Kvůli pozdějšímu stmívání bude začátek prezentací posunutý na 21:30, proto organizátoři zahrnuli do programu i olomouckou kapelu FNUGFJERNER, která zahraje od 20:00. Kapela Fnugfjerner spadá do žánrové “škatulky” elektro-pop-jaz. Její tři členové se z Prahy a Slovenska přesunuli do Olomouce, kde spolu před několika lety začali hudebně tvořit.


FNUGFJERNER

Zhruba polovina prezentací představí projekty z Olomouce. Jedním z vystupujících je Tadeáš Žďárský, zástupce studentského spolku Udržitelný Palacký, který obecenstvo seznámí s aktivitami a smělými projekty spolku. Fanoušky cyklistiky a příznivce pohybu na kole bude zajímat prezentace Stano Čabana, ten představí růžová Rekola, která si můžete půjčit hned v několika městech v České republice včetně Olomouce.

Během večera zazní i prezentace spojené s architekturou a uměním. Olomoucké architektonické studio PAB představí architekt Jan Pospíšil a vystoupí i mladý sochař Matouš Lipus. Matouš dnes sice působí v Praze, ale Olomouc je jeho rodným městem. Zajímá se hlavně o současné projevy sochařského umění ve vztahu k veřejnému prostoru. Z olomouckých jmenujme ještě Divadlo Tramtarie, zástupce nově otevřeného hotelu a kavárny Miss Sophie’s i coworkingového centra Vault 42.


Matouš Lipus


Vault 42

„Více než polovina prezentací se bude týkat projektů, které vznikly v Olomouci. To je podle mě velmi pozitivní, nasvědčuje to tomu, že se Olomouc rozvíjí, že je tu prostor pro kreativní lidi,” dodává k výběru prezentujících Alžběta Smejkalová.

O ostravském festivalu Kamera OKO budou mluvit jeho organizátorky Adriana Bělešová a Gábina Knýblová, které pozvou na letošní ročník festivalu. Programový koncept festivalu je primárně zaměřen na úlohu kamery ve filmu, její podstatné využití v rámci vyprávění a její technické zdokonalování.

Kontroverzní projekt BunkerKunst je dílem studenta ateliéru sochařství na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně, Ondřeje Bělici. Ondřej bude mluvit o tom, jaké využití v krajině mohou mít dnes již nefunkční bunkry.

Výběr prezentujících je v tomto vydání opravdu pestrý. Návštěvníci se mohou těšit i na příjemné prostředí přístavu Plavby Olomouc a živou hudbu. Nedostatek místa určitě nebude, každý, kdo si přinese deku nebo cokoliv jiného na sezení má místo jisté. Organizátoři vás rádi uvidí v pátek 16. června od 20 hodin v přístavu Plaveb Olomouc.

Více o události zde.

Čtěte více:

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Olomouc, projekt, festival, Praha, Jan Pospíšil, Tadeáš Žďárský, Divadlo Tramtarie, Rekola, Slovensko, Česko, hudební skupina

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.