Počasí dnes-2 °C, zítra0 °C
Pondělí 6. února 2023  |  Svátek má Vanda

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Policie ČR nabízí jistotu platu a místa mužům a ženám v produktivním věku

PR článek

Náborový příspěvek 75 000 Kč, 6 týdnů dovolené, doživotní výsluha, odchodné, pravidelné navyšování platu, to jsou jen některé z benefitů, které získáte, pokud se rozhodnete nastoupit k Policii České republiky, jednomu z největších a nejspolehlivějších zaměstnavatelů v ČR.

Pokud se rozhodnete stát policistou nebo policistkou, můžete udělat dobré rozhodnutí na celý život. Získáte jistotu místa a jistotu platu u státního zaměstnavatele. Nemůže se vám stát, že nedostanete výplatu nebo že přijdete o místo, protože zaměstnavatel se dostal do finančních problémů. Policie České republiky byla, je a bude jeden z největších a nejspolehlivějších zaměstnavatelů v celé republice.

Služba u Policie České republiky se řídí zákonem o služebním poměru, podle kterého máte nárok na spoustu jistot a výhod. Například jako policista nebo policistka budete mít ročně 6 týdnů placené dovolené. Pokud onemocníte, budete při nemoci pobírat plat v plné výši v případě, že vaše pracovní neschopnost nepřesáhne 30 kalendářních dnů (na rozdíl od těch, kteří pracují podle zákoníku práce a po dobu nemoci mají nižší příjem). Stejně tak se vám příjem nekrátí ani po dobu 9 dnů, když potřebujete doma ošetřovat své nemocné dítě mladší 10 let. Podle zákoníku práce zaměstnanci mají 40hodinovou pracovní dobu týdně, vy budete mít fond pracovní doby jen 37,5 hodiny týdně. Tyto hodiny si odsloužíte ve 12 hodinových směnách (většinou den-noc a následně 2 dny volna). Zaměstnavatel vám bude z Fondu kulturních a sociálních potřeb finančně přispívat na dovolenou, na penzijní nebo životní pojištění v celkové částce 10.000 Kč ročně.

Věrnost se u Policie České republiky opravdu vyplácí. Po 15 letech služby získáváte navíc k 6 týdnům dovolené ještě každoročně nárok na ozdravný pobyt v délce 14 dnů, který můžete podle své volby strávit regenerací s procedurami v lázních nebo sportovními aktivitami v místě svého bydliště, pokud nechcete odjíždět od své rodiny. Dalším benefitem je nárok na jednorázový finanční příspěvek, tzv. odchodné, které vám bude vyplacen v případě, že se rozhodnete od policie odejít (nárok na něj vzniká nejdříve po 6 letech služby). Díky němu budete finančně zabezpečení i po přechodné období, kdy si budete hledat novou práci. Výše vašeho odchodného v závislosti na počtu odsloužených let může být až 6 násobek vašeho průměrného hrubého měsíčního příjmu. Po odsloužení 15 a více let máte v případě odchodu od policie nárok na doživotní výsluhový příspěvek, který podle počtu odsloužených let může měsíčně být až 50% vašeho průměrného hrubého měsíčního příjmu.

Pokud budete chtít, můžete ve služebním poměru strávit celý svůj aktivní pracovní život. Až získáte zkušenosti z výkonu služby, můžete využít možnosti kariérního růstu, tzn. na základě své žádosti anebo přes výběrové řízení máte možnost přejít na vyšší pozici a to buď na stejném útvaru, kde zrovna sloužíte, nebo na jiný útvar podle svého zájmu. U Policie České republiky máte k dispozici opravdu široké možnosti uplatnění v různých oborech. Můžete si najít to své, kde se bude cítit spokojení anebo kde navíc ještě zúročíte i své předchozí pracovní zkušenosti případně i studiem nabyté vědomosti. Dopravní inspektorát, operační středisko, odbor cizinecké policie, služba kriminální policie a vyšetřování, oddělení služební kynologie, oddělení kriminalistické techniky, pohotovostní a eskortní oddělení. Toto jsou jen příklady, oborů policejních činností je ještě mnohem více. Velkou výhodou je i skutečnost, že zůstáváte u stejného zaměstnavatele například i v případě, že se chcete nebo potřebujete v průběhu života odstěhovat do jiného města například za rodinou. U Policie ČR si v takovém případě můžete požádat o přeložení a začít pracovat na novém místě, zatímco vaše praxe i veškeré výhody stejně jako započítávaná délka odsloužených let vám běží dále.

Poté co se stanete policistou nebo policistkou, musíme vás na tzv. základní odborné přípravě většinou v Holešově naučit vše, co budete potřebovat znát a umět pro výkon služby, po tuto dobu už budete pobírat plat ve výši 30 070 Kč měsíčně a jako bonus dostanete náborový příspěvek ve výši 75 000 Kč. Po ukončení základní odborné přípravy nastoupíte do terénu a váš plat se ihned zvedá na 34 400 Kč měsíčně. Toto je základ platu, ke kterému můžete mít další příplatky, za práci ve svátek, přesčas a osobní příplatek. Dá se říci, že u nás každý má výši svého příjmu ve svých rukou. U toho, kdo je iniciativní a rychle se zapracuje, může být nárůst platu značný, např. po 3 letech až na 40 000 Kč. Zároveň všichni policisté a policistky mají automaticky ze zákona nárok na pravidelné navyšování platu s ohledem na odsloužené roky.

Pokud máte maturitu, splňujete potřebné vzdělání pro nástup k Policii České republiky. Maturitu můžete mít ze střední školy nebo i ze středního odborného učiliště s maturitou. A vůbec není důležitý obor, který jste vystudovali. Jestli k nám nastupujete s vysokoškolským vzděláním, můžete mít rychlejší karierní postup. Pokud byste měli zájem nějakou vysokou školu teprve studovat, můžete ji u nás studovat při výkonu služby, případně i s nárokem na služební příjem a služební volno ke studiu.

Chcete se stát policistou nebo policistkou kdekoli v Olomouckém kraji? Jste v produktivním věku a máte maturitu z jakékoliv střední školy nebo středního odborného učiliště s maturitou? Hledáte stabilní jistoty pro sebe a svoji rodinu? Pište na email nabor.olomouc@pcr.cz s uvedením vašeho telefonního čísla a adresy nebo vyplňte krátké info o sobě ve formuláři a ozve se vám náš personalista.

Kontaktní formulář pro zájemce o práci u Policie ČR

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Policie ČR, Olomoucky kraj, kariéra, práce, job, nabídka práce, nábor, zaměstnání, pcr, nabídka, volná místa, jistota, jistoty, benefit, bezpečnost, příležitost, Olomouc, Přerov, Šumperk, Jeseník, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.