Počasí dnes8 °C, zítra11 °C
Středa 29. března 2023  |  Svátek má Taťána

Sigma Group vyrobí výkonná čerpadla pro závlahový systém v Egyptě

Dvanáct výkonných čerpadel pro rozvoj egyptského zemědělství vyrobí společnost Sigma Group v Lutíně u Olomouce. Technologie z Hané se stane součástí rozsáhlého závlahového systému, kde bude dálkově rozvádět vodu. S dodávkami zařízení pro čerpací stanice má čerpadlářský holding zkušenosti i například z Indie, Iráku či Sudánu.

Lutínský podnik nyní dokončuje první z dvanácti objednaných čerpadel pro Egypt. Společnost Sigma Group, která stojí v čele stejnojmenného čerpadlářského holdingu, o tom informovala na sociálních sítích. Výši kontraktu nezveřejnila.

Americká ikona v Lutíně. Žáci v dílnách Sigmundovy školy renovují Mustanga z roku 1967

Atraktivní kousek pro celou řadu milovníků motorismu se stal nezvyklou dominantou dílen Sigmundovy střední školy strojírenské v Lutíně. Z Kalifornie doputoval až na Hanou Ford Mustang Coupe z roku 1967. Žáci při renovaci získávají nové znalosti a...

Čerpadla jsou určena pro čerpací stanice v Egyptě, které budou zajišťovat proudění vody v budovaném zavlažovacím systému. „Velkokapacitní čerpadla v této síti slouží pro dálkovou dopravu vody mezi jednotlivými stanicemi,“ uvedla společnost Sigma Group. Objednaná čerpadla mají průměr výtlačného kolena 1,4 metru. Při bezmála 500 otáčkách rotoru za minutu dokáže čerpadlo zajistit průtok až 8000 litrů vody za sekundu a dopravit ji do výšky 30 metrů.

Strojírenskou skupinu Sigma Group tvoří několik vývojových, výrobních a obchodních společností orientovaných na výrobu čerpadel pro energetiku, vodní hospodářství, zemědělství, chemii či hutě a doly. Sigma Group je v oblasti čerpadel pro jadernou energetiku schváleným dodavatelem pro společnosti ČEZ, Slovenské elektrárne, Škoda JS, NDK Turecko, CKBM z ruské skupiny Rosatom, Atomstrojexport a General Electric.

V jaderné energetice skupina Sigma Group dlouhodobě spolupracovala například s ruským Rosatomem. Loni na jaře kvůli ruské invazi na Ukrajinu ukončila všechny své obchodní aktivity v Rusku a odstoupila od budování společného podniku na výrobu čerpadel ve Voroněži.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři , | Foto FB Sigma

Štítky Podnik, Sigma Group, podnikání, zakázka, Egypt, Lutín, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.