Počasí dnes8 °C, zítra11 °C
Středa 29. března 2023  |  Svátek má Taťána

ORAŽENÉ OBRÁZKY: Únorová dávka vtipů od kreslíře Jana Tatarky

Na začátku února přinášíme sérii vtipů od známého kreslíře Jana Tatarky, autora komiksů a tvůrce legendárního časopisu Oraz. S kresleným humorem sbírá ceny na mezinárodních festivalech humoru.

Jan Tatarka začínal s kresleným humorem ve svých třinácti letech, kdy své první vtipy čmáral do školních sešitů. Po Sametové revoluce začal vycházet humoristický časopis Trnky-Brnky, ve kterém se dobře uchytil, a v roce 1994 začal vydávat vlastní časopis Oraz, který později přesunul na sociální sítě.

Jak říká, vtipy musí pobavit především jeho samotného. "Když se pobavím já, tak mám jistotu, že pobavím ostatní. Pokud mě vtip nepobaví, ani ho nekreslím, nemá to cenu. Pokud má člověk povahu jako já, že ho pořád napadají kraviny a ptákoviny, tak je k vymýšlení fórů jenom krůček," usmívá se. 

ORAŽENÉ OBRÁZKY: Lednová dávka vtipů od kreslíře Jana Tatarky

Na začátku ledna přinášíme sérii vtipů od známého kreslíře Jana Tatarky, autora komiksů a tvůrce legendárního časopisu Oraz. S kresleným humorem sbírá ceny na mezinárodních festivalech humoru.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Tatarka

Štítky Jan Tatarka, vtipy, kresby, humor, úspěch, festival, komiks, Oraz, Mostkovice, časopis, Sametová revoluce, obrázek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.