Počasí dnes25 °C, zítra25 °C
Úterý 26. září 2023  |  Svátek má Andrea
Bez reklam

TIP NA VÍKEND: V Lošticích bude v neděli druhý ročník Tvarůžkových dožínek. Přijet můžete na kole

Druhý ročník loštických Tvarůžkových dožínek čeká na všechny zájemce v neděli v Lošticích na Šumpersku. Na náměstí budou stánky s tvarůžkovými specialitami, na programu jsou také soutěže, koncerty, celou akci doplňuje cyklovýlet.

Tvarůžkové dožínky se uskuteční v neděli 17. září od 14 hodin na náměstí Míru v Lošticích. Hlavním tahákem budou stánky s tvarůžkovými specialitami.

"V loňském roce jsme se přihlásili do soutěže Obec roku a paní starostka v této souvislosti vymyslela akci Tvarůžkové dožínky. Kde jinde by se něco podobného mohlo konat než v Lošticích. Vyzdobilo se náměstí a docela se to osvědčilo, akce měla krásný ohlas, a letos jsme se proto rozhodli udělat druhý ročník," řekl vedoucí Městského kulturního střediska v Lošticích Stanislav Veselý.

Muzeu Olomouckých tvarůžků v Lošticích navštívilo dvě stě tisíc lidí. Jubilantkou je žena ze Zlínska

Hranici dvě stě tisíc návštěvníků pokořilo tento týden Muzeum Olomouckých tvarůžků v Lošticích na Olomoucku. Jubilantkou je žena ze Zlínska, ze základní školy v obci Mysločovice. Od muzeu dostala šerpu a určitě si pochutná na tvarůžcích z...

Návštěvníci budou moci ochutnat nejrůznější speciality, jako jsou tvarůžkové rolády, chlebíčky nebo jednohubky. Nalévat se bude burčák z Vacenovic, na programu budou také ukázky ručních řemesel, soutěže, parkurová show místní mládeže nebo výstava soch a obrazů vztahujících se k Lošticím. Vyhrávat bude Vacenovská cimbálovka a Loštická Veselka.

Mikroregion Mohelnicka zároveň v neděli pořádá cyklistický výlet nazvaný Mohelnickem na kole. "Cyklisté se budou sjíždět různými trasami z celého regionu, cílem je loštické náměstí," vysvětlil Veselý. Od 9 do 14 hodin zároveň proběhne Den otevřených dveří v místním zemědělském družstvu.

Ohodnoť článek

Foto Město Loštice

Štítky dožínky, tvarůžky, Loštice, akce, cimbálovka, soutěž, okres Šumperk, Stanislav Veselý, Náměstí Míru

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

TIP NA VÍKEND: V Lošticích bude v neděli druhý ročník Tvarůžkových dožínek. Přijet můžete na kole  |  Společnost  |  Zprávy  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.