Počasí dnes-1 °C, zítra2 °C
Středa 6. prosince 2023  |  Svátek má Mikuláš
Bez reklam

Šternberk zasáhla smutná zpráva. Ve věku 37 let náhle zemřel ekolog a dobrovolník Jiří Beneš

Šternberk na Olomoucku zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 37 let náhle zemřel ekolog a dobrovolník Jiří Beneš. Zanechal po sobě manželku, dvě děti a mnoho projektů, kterými pomáhal přírodě v regionu, ale například také ukrajinským uprchlíkům utíkajícím před ruskou agresí.

Oblíbený a neúnavný Jiří Beneš zemřel v sobotu ráno po krátké nemoci ve věku 37 let. Smutnou zprávu potvrdila na svých webových stránkách šternberská radnice. 

"Ve Šternberku se zasadil například o realizaci květinových luk, obnovoval třešňový sad, spolupracoval se šternberskou kulturní scénou jako organizátor výstav. Rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast, velmi jsme si vážili jeho záslužné práce pro město Šternberk i Olomoucký kraj a občany regionu i jeho lidských kvalit," uvedlo město Šternberk.

Na sociálních sítích již rodině kondolují desítky lidí. "To je šokující a moc smutná zpráva. Upřímnou soustrast rodině. Měl jsem možnost ho poznat osobně a budu si ho pamatovat jako nesmírně pracovitého člověka, po kterém tu zůstane spousta vykonané práce pro nás pro všechny," uvedl například Filip Kopecký.

Ceny města Prostějova dostalo osm osobností. Mezi nimi i nedávno zesnulá politička Ivana Hemerková

Osm osobností z různých oblastí života převzalo od představitelů radnice Ceny města Prostějova za rok 2022. Jednou z oceněných je také bývalá náměstkyně primátora a dlouholetá a oblíbená kantorka Ivana Hemerková, která zemřela letos v březnu po...

Po zahájení ruské invaze na Ukrajinu Jiří Beneš pomohl zhruba padesáti Ukrajincům prchajícím před ruskou invazí. Hledal jim ubytování, pomáhal s dokumenty nebo sháněl potřebné věci a léky. Několikrát vyrazil také přímo na Ukrajinu. "S materiální pomocí jsem byl na Ukrajině dohromady čtyřikrát, vždycky vezu plné auto na konkrétní požadavek. Zpátky vezu léky nebo vozím matky s malými dětmi,“ svěřil se loni pro Český rozhlas Olomouc.

Proč se k tomu odhodlal? "Protože si myslím, že to, k čemu se ruský režim rozhodl, není jenom agrese vůči Ukrajině, ale je to snaha destabilizovat celou civilizovanou Evropu. A já cítím potřebu, ať už svoji osobní, tak i vlasteneckou, pomoct," vysvětlil Beneš.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Město Šternberk

Štítky úmrtí, Jiří Beneš, dobrovolník, ekolog, Šternberk, Olomoucký kraj, Ukrajina, ruská invaze na Ukrajinu, Evropa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Šternberk zasáhla smutná zpráva. Ve věku 37 let náhle zemřel ekolog a dobrovolník Jiří Beneš  |  Společnost  |  Zprávy  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.