Manipulaci neznámého pachatele s již mnohokrát využitou lží o napadeném bankovním účtu podlehla seniorka ze Šumperska. Tu kontaktoval neznámý člověk, který se vydával za pracovníka České spořitelny. Ženu přesvědčil k odeslání peněz na záchranný účet, tím však o 74 tisíc korun přišla.
Od minulého týdne se policisté zabývají dalším případem z oblasti kyberkriminality, na policisty se v Zábřehu obrátila pětašedesátiletá žena. „Poškozenou telefonicky kontaktoval dosud neznámý pachatel vystupující jako pracovník České spořitelny. Pod legendou domluvené schůzky ohledně sjednání půjčky poškozenou přesvědčil, že muselo dojít k napadení jejího účtu,“ popsala policejní mluvčí Ivana Skoupilová.
Muž po telefonu přesvědčil svou oběť, aby peníze přeposlala ze svého konta na jiný bankovní účet a tím své finanční prostředky ochránila. Splněním požadavku ale žena zřejmě přišla o 74 tisíc korun, po pachateli a penězích budou nyní pátrat policisté, kteří věc řeší pro podezření ze spáchání přečinu podvod. „V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli v krajním případě až dva roky za mřížemi,“ podotkla mluvčí.
Sobota, 13. července 2024, 06:43
Nátlaku neznámého pachatele podlehl mladý muž z Prostějovska, kterému cizí člověk telefonicky sdělil, že je pracovníkem finančního úřadu a eviduje u jeho osoby dluh v řádech desítek tisíc korun. Mladík okamžitě postupoval podle instrukcí, a na...
Bankovní instituce i představitelé policie dlouhodobě nabádají k obezřetnosti. „Internetoví podvodníci vystavují oběti časovému presu a obavě, že přijdou o své peníze. Banka se svými klienty takovým způsobem nekomunikuje a nikdy po nich nepožaduje přeposílání či vkládání peněz na jiné účty,“ upozorňuje policistka a dodává: „V případě, že přijmete hovor od údajného bankovního pracovníka, který se Vás snaží přesvědčit o napadeném účtu, raději telefonát ukončete a ihned kontaktujte oficiální infolinku své banky nebo navštivte bankovní pobočku.“
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.